AplikaceWeby

ChatGPT nefunguje? Aktuální výpadky a řešení

Nefunguje ChatGPT? Podívejte se na hlášení výpadků ostatních uživatelů

ChatGPT - výpadky služby za posledních 24 hodin
Výpadky
Dnes je a bylo hlášeno výpadků:
0
Výpadky
Včera bylo hlášeno výpadků:
0

V grafu se můžete podívat na nahlášené výpadky ChatGPT, což je chatovací robot založený na umělé inteligenci spravovaný společností OpenAI. V praxi lze s tímto robotem komunikovat, ale i se ptát na více či méně komplexní otázky. Pravdivost odpovědí není zaručena, ale obecně vzato čím faktičtější dotaz, který má jednoznačnou odpověď, tím spíše bude odpověď správná.

Pokud se setkáváte s výpadky služby, ať již kvůli nemožnosti komunikace nebo dalších chyb, nahlásit je můžete nahoře této stránky pomocí tlačítka. Podrobněji pak můžete problém popsat do komentářů, kde se také můžete dozvědět více informací od dalších uživatelů, případně můžete pomoci někomu, kdo se se stejnou chybou setkává, ale umíte ji opravit.

Níže pak najdete také odkazy na oficiální web i kontakty na sociální profily společnosti OpenAI, která ChatGPT vytvořila a spravuje ho.

Rychlá kontrola dostupnosti ChatGPT

Zde si můžete zkontrolovat dostupnost adresy „https://chat.openai.com/auth/login“, tedy oficiálního webu s přihlašovací stránkou.

Kliknutím na tlačítko spustíte kontrolu funkčnosti webu, se kterým se pokusíme spojit a zjistíme, jestli se správně načte. Pokud se to během několika sekund podaří, proběhne kontrola úspěšně. V opačném případě tlačítko zčervená, což může indikovat nějaký problém na straně ChatGPT.

Pozor, je možné, že web naběhne, ale zobrazí se například informace o přetížení služby. I v takovém případě proběhne kontrola úspěšně, přestože s AI chatem nelze komunikovat, a je potřeba vyčkat, až bude služba zase dostupná.

Co je ChatGPT a jak s ním komunikovat

ChatGPT je chatovací robot (zkráceně chatbot), který je založený na umělé inteligenci. Veškerá komunikace, které se vám tedy dostane, je kompletně vytvořena počítačem. Nejde o umělou inteligenci jako takovou, ale velmi komplikované algoritmy, které se učí z informací dostupných na internetu.

Proto je tento chatbot poměrně úspěšný v zodpovídání různých velmi praktických a faktických dotazů, a mnozí jej využívají třeba i k programování. Dnes je již technologie ChatGPT velmi robustní a s každou další verzí připomíná více a více konverzaci se skutečným člověkem. I tak ale na odpovědi nespoléhejte, chatbot má stále tendence si vymýšlet informace, které prostě nemá podložené, případně prostě neví, který zdroj je pravdivý, tak si jeden vybere.

Vždy si tedy dané informace prověřujte a ověřujte. I přes mohutné znalosti je potřeba tyto umělé inteligence brát s rezervou.

ChatGPT je zcela zdarma pro běžné užití a odkaz najdete níže. Stačí si udělat registraci zdarma a začít chatovat.

ChatGPT funguje v prakticky jakémkoliv jazyce, a to včetně češtiny. Nemusíte tedy umět anglicky, ale prostě pište česky.

Sociální profily ChatGPT

Pro více informací zde uvádíme i odkazy na OpenAI a všechny jeho oficiální sociální profily, kde se můžete dozvědět více informací nebo se i poptat na aktuální výpadky ChatGPT nebo i dalších služeb jako DALL-E-2 nebo jiných.

Aplikace ChatGPT ke stažení

ChatGPT funguje ve webové verzi přímo na webu OpenAI (odkaz výše), ale také jako mobilní aplikace pro zařízení Apple (zatím jen pro US). Můžete si jí tedy stáhnout přes odkaz na oficiálním webu, nebo využít odkazu zde.

Aplikaci ChatGPT pro Android stáhnete zde Aplikaci ChatGPT pro iOS stáhnete zde

Pokud používáte telefony nebo tablety s Androidem, využít zatím musíte webovou verzi, ale aplikace přijde pro tento operační systém velmi brzy.

ChatGPT na Twitteru

Tady najdete oficiální Twitterový feed OpenAI, tedy společnosti, která provozuje ChatGPT. Pokud se bude služba potýkat s rozsáhlejšími výpadky, velmi pravděpodobně o tom dá vědět právě na svém Twitteru. Ten nemusíte hledat a nejnovější příspěvky najdete přímo zde, a tedy uvidíte, jestli právě neprobíhá výpadek:

Nejčastější řešení výpadků ChatGPT

Zkontrolujte připojení k internetu

ChatGPT může vypadat nefunkční ve chvíli, kdy vám vypadlo připojení k internetu. Zkontrolujte, že vám bez problému fungují další stránky a weby, než se pustíte do dalších kroků. Pokud vše ostatní funguje, ale ChatGPT ne, nahlaste to prosím v horní části této stránky.

Přetížení serverů nebo celkový výpadek

Asi nejčastějším důvodem nefungujícího chatbota je fakt, že jej prostě používá až moc lidí najednou. Toto se obvykle dozvíte rovnou po pokusu o chatování, kdy vám vyběhne informace, že jsou servery přetížené a je prostě potřeba vyčkat.

Pokud využíváte placené verze, máte v použití přednost před uživateli, kteří chatují zdarma. Tento výpadek se tedy obvykle platícím uživatelům nestává.

Pokud se vám ani nenačte stránka, je možné, že jde o chybu, u které je potřeba vyčkat na opravu. Jestli se s chybou setkávají i ostatní, poznáte podle komentářů pod článkem, nebo podle počtu nahlášení v horní části stránky. Pokud vám služba nefunguje, můžete přispět také tím, že nefungující službu nahlásíte.

Vypršelo přihlášení

Pokud se pokusíte chatovat, ale okamžitě vyběhne chyba typu „Network Error„, může to být vypršením přihlášení. Řešení je znovu načíst stránku, případně se odhlásit a znovu přihlásit, a zkusit to znovu.

Vypněte VPN

ChatGPT je mohutně využívaný po celém světě, a OpenAI, tedy společnost, která tento chatbot provozuje, se snaží filtrovat robotické dotazy. Tedy v praxi může blokovat dotazy, které míří z VPN. Pokud tuto službu využíváte a ChatGPT vám nefunguje, zkuste VPN vypnout, a zkusit to znovu.

Vypněte rozšíření v prohlížeči

Různé doplňky a rozšíření mohou ChatGPT znefunkčnit. Typicky jde o ta rozšíření, která mění HTML kódy stránek, tedy třeba blokátory reklam.

Zkontrolujte oficiální stránku s výpadky

OpenAI má svoji vlastní stránku s výpadky svých služeb. Ta sice není stoprocentní a odráží hlavně výpadky, o kterých se již ví, ale i tak může napovědět, jestli právě neprobíhá odstávka, přetížení serveru nebo něco jiného, kvůli čemu služba nefunguje.

ChatGPT
  • Celkové hodnocení
5

ChatGPT

ChatGPT je textový nástroj založený na umělé inteligenci, se kterým lze komunikovat nebo vyžadovat odpovědi ve formě textu.

Odesílám
Vaše hodnocení - klikněte na hvězdičky pro ohodnocení služby
5 (2 hodnocení)

Podobné

Napsat komentář

Vrátit se nahoru stránky