AplikaceWeby

Gmail nefunguje? Aktuální výpadky a řešení

Nefunguje Gmail? Podívejte se na hlášení ostatních uživatelů

Gmail - výpadky služby za posledních 24 hodin
Výpadky
Dnes je a bylo hlášeno výpadků:
0
Výpadky
Včera bylo hlášeno výpadků:
0

V grafu výše můžete vidět nahlášené výpadky služby Gmail pro dnešek a včerejšek. Pokud se také setkáváte s problémy, využijte tlačítka nad grafem, aby i ostatní uživatelé věděli, že jde o výpadek velmi pravděpodobně na straně přímo Gmail, a problém tedy není na jejich zařízení.

Pokud jde o problém se specifickou funkcí, napište do komentářů pod článkem. Někdo se s podobným problémem mohl setkat a může poradit, jak ho případně vyřešit.

Nahlášením nějaké nefungující služby pomůžete i dalším uživatelům, kteří pak nebudou zkoušet řešit problém na svém telefonu, tabletu či počítači, protože zjevně bude chyba jinde, a na její vyřešení bude potřeba vyčkat.

Rychlá kontrola dostupnosti Gmailu

Zde si můžete zkontrolovat dostupnost adresy „https://mail.google.com/mail/„, tedy webové verze Gmailu.

Během kontroly se spojíme s webovou stránkou a zjistíme, jestli funguje. Pokud vše dopadne úspěšně (tedy se stránka v pořádku načte bez chyb), dopadne kontrola úspěšně.

Naopak pokud se stránka nenačte nebo bude spojení trvat moc dlouho, což je v praxi stav, kdy se nenačte web ani uživateli, dopadne kontrola neúspěšně. Je vždy také možné, že služba podobné kontroly začne blokovat, což pak bude znamenat neúspěšnou kontrolu, přestože web funguje správně.

Během kontroly se řeší pouze to, jestli fungují webové stránky, tedy ne aplikace nebo další služby.

V případě, kdy něco nefunguje nebo je služba nepoužitelná z jiného důvodu, můžete ji nahlásit v horní části této stránky, nebo v komentářích popište problém, a někdo, kdo se s ním setkal a vyřešil ho, vám může dát vědět, jak postupovat.

Zkusit můžete také návody a řešení popsané níže, které jsou obecnější, ale většinu problémů se službou Gmail vyřeší.

Gmail na Twitteru

Tady najdete oficiální Twitterový / X feed služby Gmail. Pokud se bude služba potýkat s větším výpadkem, dozvíte se to nejspíše také zde:

Jak vyřešit výpadky se službou Gmail

Gmail je jednou z věcí, které jsou společné téměř všem; ať už používáte Mac, PC, iPhone nebo Android, pracujete z domova nebo chodíte do firemní kanceláře, je pravděpodobné, že máte alespoň jeden Gmail účet, který je vám automaticky vytvořen při zakládání Google účtu. A to znamená, že jste se téměř jistě setkali s nějakou závadou, kvůli které Gmail nefungoval správně.

Gmail nemusí fungovat z řady důvodů, ale dobrá zpráva je, že s mnoha z těchto důvodů jde něco udělat, aby e-maily mohly zase přicházet a odcházet. Podíváme se na to, jak nefunkční Gmail opravit, ale také na to, jak zjistit, že s výpadkem nic neuděláme, a tedy bude potřeba vyčkat.

Podívejte se na hlášení dalších uživatelů

Jako první se podívejte, jestli se s výpadky setkávají i ostatní. V horní části této stránky (kam se rychle dostanete i kliknutím sem) najdete graf s nahlášenými výpadky od ostatních uživatelů. Sami pak můžete nahlásit, že se setkáváte s nějakým výpadkem či problémem. Níže pak najdete komentáře, kam můžete problém popsat podrobněji.

Pokud uvidíte výpadků více, je pravděpodobné, že se s problémy setkávají i ostatní, a bude tedy potřeba vyčkat. Naopak pokud žádná nahlášení nevidíte, půjde spíše o problém na vašem zařízení, který bude možné vyřešit.

Zavřete a znovu otevřete Gmail

Pokud Gmail nefunguje, často stačí jej jednoduše zavřít a znovu otevřít. Pokud jste ve webovém prohlížeči, zavřete jej, znovu otevřete a přejděte zpět na webovou stránku Gmailu. Pokud jste v mobilním zařízení, zavřete aplikaci a znovu ji spusťte.

Vyzkoušejte službu Gmail v jiném prohlížeči

Jestli jde o chybu na vašem zařízení, nebo jde o výpadek na straně Googlu/Gmailu, zjistíte často tak, že zkusíte službu otevřít v jiném prohlížeči nebo na jiném zařízení. Pokud vám Gmail funguje na jednom zařízení, ale na jiném ne, tak je pravděpodobnější, že jde o problém pouze na tomto zařízení.

To samé, pokud se služba podaří zprovoznit v jednom prohlížeči, ale v jiném ne. Na přesné důvody výpadku můžete přijít jindy, ale minimálně v danou chvíli můžete pracovat.

Naopak pokud nebude služba fungovat vůbec nikde, tak je velmi pravděpodobné, že problém není na vaší straně, ale že jde o větší výpadek, který bude muset vyřešit Google.

Uvolněte místo na Google Drive / Disk Google

Google Disk se vám také vytvoří při založení Gmailu nebo jakéhokoliv Google účtu. Jde o úložiště, kam si můžete posílat soubory do cloudového úložiště, a zase si je odkudkoliv stáhnout, ale také vytvářet Google Dokumenty, které slouží jako skvělá alternativa pro balík Office od Microsoftu.

Google Disk najdete zde a potřeba je proto, že jeho kapacita není neomezená. Pokud využíváte jen Gmail, tak vám 15 GB, které dostanete zdarma, vydrží opravdu dlouho, ale pokud aktivně používáte i Disk Google, tak je možné, že problém s nefunkčním Gmailem je právě v tom, že máte zaplněný Google Disk.

Ujistěte se, že máte pevné připojení k internetu

Výpadek Gmailu nemusí být na straně Googlu, ale na straně poskytovatele vašeho internetového připojení. Zkuste tak, jestli máte silné připojení a jestli se v pořádku spojíte s dalšími službami.

Pokud ne, navštivte například stránku s dnešními výpadky internetu, protože problém bude nejspíše právě ve špatném spojení, a ne na straně Googlu.

Pokud internet nefunguje, zkuste jiný způsob připojení, jako jsou třeba mobilní data.

Restartujte počítač nebo jiné zařízení

Pokud stále nemáte úspěch, vypněte zařízení, ať už jde o počítač, telefon se systémem Android nebo iPhone, a poté jej znovu zapněte. Poté zkuste službu Gmail znovu spustit.

Vypnout a zase zapnout zařízení je obvykle snadný a rychlý způsob, jak odstranit řadu problémů s nefunkčními službami

Vypněte rozšíření a doplňky internetového prohlížeče

Pokud se zdá, že se problém s Gmailem omezuje na konkrétní webový prohlížeč, je velká pravděpodobnost, že používáte rozšíření nebo zásuvný modul prohlížeče, který je s Gmailem v konfliktu.

Dobrou zprávou je, že rozšíření můžete snadno zakázat a zjistit, zda to problém vyřeší. Zakažte všechna rozšíření a zjistěte, zda to problém vyřešilo. Pokud ano, můžete je zkusit postupně znovu zapnout, jedno po druhém, dokud nenajdete problematické rozšíření, kvůli kterému Gmail nefunguje.

Vymažte mezipaměť prohlížeče

Správnému fungování služby Gmail může nakonec bránit i mezipaměť prohlížeče. Chcete-li to vyzkoušet, zkuste vymazat mezipaměť prohlížeče a soubory cookie. Postup záleží na vašem zařízení a použitém prohlížeči nebo aplikaci.

Gmail
  • Celkové hodnocení
4.9

Gmail

Gmail je bezplatná e-mailová služba provozovatele vyhledávače Google.

Odesílám
Vaše hodnocení - klikněte na hvězdičky pro ohodnocení služby
0 (0 hodnocení)

Podobné

Napsat komentář

Vrátit se nahoru stránky