Weby

Seznam.cz nefunguje? Aktuální výpadky, poruchy a řešení

Nefunguje Seznam.cz? Podívejte se na hlášení výpadků ostatních uživatelů

Seznam.cz - výpadky služby za posledních 24 hodin
Výpadky
Dnes je a bylo hlášeno výpadků:
0
Výpadky
Včera bylo hlášeno výpadků:
0

V grafu se můžete podívat na nahlášené výpadky a některých služeb Seznam.cz, hlavně pak oblíbeného vyhledávače nebo e-mailových služeb (tedy běžné e-mailové schránky nebo E-mail Profi).

Pokud se setkáváte s výpadky služby, jako Seznam vyhledávač nebo e-mail, můžete je nahoře této stránky pomocí tlačítka. Podrobněji pak můžete problém popsat do komentářů, kde se také můžete dozvědět více informací od dalších uživatelů, případně můžete pomoci někomu, kdo se se stejnou chybou setkává, ale umíte ji opravit.

Odkazy i telefonní čísla najdete zde v tabulce. Níže na stránce pak najdete i odkazy na sociální profily Seznam.cz.

Rychlá kontrola dostupnosti Seznam.cz

Zde si můžete zkontrolovat dostupnost adresy „https://www.seznam.cz/“, tedy oficiálního webu, na kterém najdete odkazy ke stažení i další informace.

Kliknutím na tlačítko spustíte kontrolu funkčnosti webu, se kterým se pokusíme spojit a zjistíme, jestli se správně načte. Pokud se to během několika sekund podaří, proběhne kontrola úspěšně. V opačném případě tlačítko zčervená, což může indikovat nějaký problém na straně Seznamu.

Sociální profily Seznam.cz

Pro více informací zde uvádíme i odkazy na Seznam a všechny jeho oficiální sociální profily, kde se můžete dozvědět více informací nebo se i poptat na aktuální výpadky:

Seznam.cz na Twitteru

Zde najdete feed Seznamu na oficiálním Twitterovém účtu, kde se velmi pravděpodobně bude informovat o známých rozsáhlejších výpadcích nebo jiných chybách:

Jak opravit možné výpadky Seznam.cz

Zkontrolujte své internetové připojení

Nefunkční web nebo jakákoliv další služba nemusí souviset nutně s výpadkem samotného Seznamu, ale s výpadkem vašeho internetu.

Zkuste navštívit další větší weby. Pokud nefungují správně, je pravděpodobně chyba někde na straně poskytovatele internetového připojení. Bude tedy potřeba opravit hlavně internet, a ne samotný Seznam.cz

Podívejte se na hlášení dalších uživatelů

Jestli Seznam.cz nefunguje, nejlepší je se jako první podívat, jestli se s problémy setkávají i ostatní hráči. To se snadno dozvíte přímo v horní části této stránky (kam se rychle dostanete i kliknutím sem), kde uvidíte graf s nahlášenými problémy. Nad grafem také najdete tlačítko, kterým můžete sami problém nahlásit.

Graf je aktualizován v reálném čase a pokud v něm uvidíte více problémů, na vině pravděpodobně nebude vaše zařízení, ale nějaký výpadek na straně Seznamu. A v takovém případě je nejlepší vyčkat, až problém vyřeší.

Vypněte VPN

VPN je zkratka pro Virtual Private Network. V praxi všechna data, která posíláte nebo přijímáte po internetu, jdou nejdříve přes tuto službu, která může data šifrovat, ale mimo jiné také maskuje vaši IP adresu i vaši lokaci.

VPN se využívá pro šifrování dat nebo anonymizaci našeho zařízení v rámci internetové sítě. Některé weby i banky ale mohou přístupy přes VPN blokovat, protože by mohlo jít o rizikovější uživatele nebo podvodníky.

Pokud využíváte VPN, znamená to také, že se pro weby, které navštívíte, změní IP adresa. Pokud je tato IP adresa zablokována, prostě se na web nepodíváte a uvidíte chybu.

Řešením je VPN vypnout.

Nejste v zahraničí?

Seznam.cz je bohužel podle zkušeností uživatelů poměrně citlivý na přístupy ze zahraničí, a může blokovat uživatele z různých zemí.

Zde pak záleží na tom, kde se nacházíte nebo jestli využíváte VPN pro maskování vaší polohy.

Řešením totiž může být VPN vypnout (a vypnout maskování polohy), nebo naopak zapnout a maskovat svoji polohu na Českou republiku.

Používejte moderní a aktuální internetový prohlížeč

Seznam.cz využívá moderních technologií a i když si dává záležet na tom, aby alespoň domovská stránka fungovala v jakémkoliv prohlížeči, nejde nikdy pořádně zajistit funkčnost na neaktualizovaných prohlížečích.

Pro přístupy zvlášť na důležité weby typu e-mail, bankovnictví nebo sociální sítě, bychom měli využívat pouze moderních prohlížečů jako jsou Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, ale v pořádku je i Microsoft Edge předinstalovaný ve Windows, ale také Safari pro MacOS.

Mezi dříve velmi oblíbené prohlížeče patří Internet Explorer, ovšem ten je již roky nepodporovaný a v praxi nebezpečný pro využívání všech webů, kde se předávají důvěrná data, jako jsou hesla, přihlašovací údaje nebo cokoliv dalšího. Jednoduše řečeno tento prohlížeč opravdu nepoužívejte, přestože je ve Windows stále předinstalovaný.

Své prohlížeče také udržujte v aktuálním stavu. Aktualizace nejen přidávají funkce, ale hlavně opravují možné bezpečnostní chyby.

Vymažte cookies, cache a jiná data webů, nebo využijte anonymní okno

Prohlížeče si pro zjednodušení procházení webu i šetření dat ukládají různá data jako obrázky, fonty i další soubory. Těmto souborům se říká cache. V naprosté většině případů je toto žádoucí, ovšem někdy se stane, že si prohlížeč uloží soubory nebo informace, které jsou chybné, což pak zapříčiní chybový nebo zcela nefunkční web.

Příkladem může být již zmiňovaná plánovaná technická údržba. My navštívíme web, který je pod údržbou, a prohlížeč si tuto stránku uloží jako cache. Pokud stránku navštívíme znovu, je možné, že prohlížeč z cache vytáhne informace o údržbě, přestože web již normálně běží.

Podobné chyby se nedějí nijak zvlášť často, ale stát se rozhodně mohou. Ideální je vymazat data z prohlížeče (což provedete v nastavení prohlížeče), nebo vyzkoušet anonymní okno, které v sobě žádnou cache uloženou nemá.

Pokud se liší obsah webu v anonymním okně a normálním okně, je dost možné, že je na vině právě cache, kterou je potřeba vymazat.

Seznam.cz
  • Celkové hodnocení
4.9

Seznam.cz

Seznam.cz je česká společnost provozující internetový vyhledávač, ale i řadu dalších služeb jako freemailovou službu nebo řadu webů.

Odesílám
Vaše hodnocení - klikněte na hvězdičky pro ohodnocení služby
1.33 (3 hodnocení)

3 komentářů

  1. Doposud seznam.cz stále při stejném nastavení fungoval bez problémů a od včerejška je web seznam.cz trvale mimo.Jste pěkný bordeláři tím myslím provozovatele seznam.cz.Přecházím ke konkurenci.S pozdravem ať se vám povede odradit všechny vaše uživatele.J.Šťastný

  2. Neustále jse mě přepiná z klasický stránky Seznam na něco co je rozšířený,nedá jse to číst,prostě nemúžu na starý dobrý seznam

Napsat komentář

Vrátit se nahoru stránky