Weby

Google AdSense nefunguje? Aktuální výpadky a řešení

Nefunguje Google AdSense? Podívejte se na hlášení ostatních uživatelů

Google AdSense - výpadky služby za posledních 24 hodin
Výpadky
Dnes je a bylo hlášeno výpadků:
0
Výpadky
Včera bylo hlášeno výpadků:
0

V grafu se můžete podívat na nahlášené výpadky a chyby Google AdSense. Pokud vám Google AdSense nefunguje nebo se setkáváte s chybami, kvůli kterým je služba v zásadě nepoužitelná, případně jste si jisti, že je měření chybné, využijte tlačítko nad grafem a dejte ostatním vědět, že v tom nejsou sami.

Pokud pak máte specifický problém, dejte vědět v komentářích dole na stránce. S problémem mohou pomoci další uživatelé, kteří se s ním třeba také někdy setkali a vědí, co za ním vězí.

Nahlášení nefungujících služeb pomáhá i ostatním uživatelům, kteří vědí, že chyba není v jejich zařízení, a tedy se ani nemusejí pokoušet něco opravit vypnutím jiných aplikací nebo změnou různých nastavení.

Rychlá kontrola dostupnosti google.com/adsense/

Zde si můžete zkontrolovat dostupnost adresy „https://www.google.com/adsense/“, tedy webové verze Google AdSense.

Kontrola proběhne úspěšně v případě, že se nám po kliknutí na tlačítko podaří během několika sekund spojit s webem, který se načte. V případě, že web vrátí chybu nebo bude spojení trvat moc dlouho, dopadne kontrola neúspěšně.

Upozorňujeme, že kontrolujeme pouze fungování a načtení samotného webu, tedy ne dalších funkcí, nebo dnes již nefunkční mobilní aplikace.

Pokud se tedy setkáváte s nějakou chybou na jinak funkčním webu, dejte nám o ní prosím vědět tlačítkem nahoře na této stránce, a podrobnější popis chyby můžete popsat v komentářích níže.

Lepší je tak sledovat nahlášené výpadky a chyby ostatních uživatelů, stejně jako reakce v komentářích, které spíše ukážou, že se chyby staly někde na straně Google AdSense, a chyba tedy není na vašem zařízení.

Co se může pokazit s Google AdSense

Google AdSense je reklamní systém nejčastěji používaný k monetizaci webů a aplikací, které nutně nic neprodávají, ale nabízí obsah s vloženou reklamou okolo.

Nejběžnější chybou jsou reklamy, které se nezobrazí, nebo špatně ukazující měření zobrazení a výdělků. Co se týče druhé chyby, tedy že podle všeho vidíte špatná čísla zobrazení a vydělaných peněz, tak ta se často objevuje současně s vypadlými Google Analytics (i když je nemusíte používat). Google má v danou chvíli problém se správným měřením na své straně, takže ve výsledku mají obě služby problém. Pokud vidíte chybné měření v AdSense i v Analytics, pokud tento měřící systém využíváte, tak je slušná šance, že jde o chybu na straně Googlu.

Než začnete cokoliv opravovat, doporučujeme využít stránku s přehledem známých výpadků nebo zcela nefunkčních služeb Google Ads (pod které spadá i AdSense). Pokud vidíte, že je u Google AdSense oranžová nebo červená, znamená to, že je služba omezená nebo zcela nedostupná, a že o tomto výpadku Google ví. V tuto chvíli není nic moc, co bychom mohli pro opravu udělat, a je prostě potřeba vyčkat.

Pokud jde o chybné měření, je prostě potřeba vyčkat. Google ví, jaké reklamy se zobrazily a kolik vzniklo prokliků, takže čísla doplní zpětně a není potřeba se bát.

Aplikace Google AdSense již nějakou dobu nefunguje

Jestli chcete mít přehledy Google AdSense i v telefonu, využijte webové verze. Dříve existovala i mobilní aplikace, ovšem ta již nějakou dobu nebyla aktualizovaná, až jí jeden update zcela pohřbil a znefunkčnil (tedy nezobrazuje žádná data ani nic užitečného).

Samotný Google prohlásil, že bude podporovat pouze webovou verzi přehledů. nic jiného. Pokud tedy máte v telefonu aplikaci, můžete ji s klidem smazat. Pokud by se Google rozhodl ji z nějakého důvodu obnovit, půjde si jí znovu stáhnout klasicky z Google Play nebo App Store.

Jak opravit možné problémy s Google AdSense

Sem tam se objeví chyba v aplikaci (často doprovázená i chybným měřením například v Google Aalytics), někdy ale za nefunkční Google AdSense může nějaký problém na naší straně. Podíváme se na běžné problémy na straně majitelů webů a jak je vyřešit.

Zkontrolujte správnost nasazení kódu

Zkontrolujte, jestli jste kód na své stránky nasadili opravdu správně. Pokud si nejste něčím jisti nebo jste například reklamní bloky upravovali vlastními styly (což můžete, ale je snadné udělat chybu), zkuste vše nasadit bez jakýchkoliv změn zkopírováním reklamních kódů přímo z AdSense.

Reklamní kódy také nasazujte tak, jak je uvedeno v instrukcích. Tedy nejdříve jeden kus kódu typicky umístěný mezi tagy <head>, a poté reklamní bloky tam, kde je chcete mít umístěné. Tedy na pořadí záleží.

Pokud k nasazení reklamních kódů používáte nějaké doplňky, pluginy nebo jiné programy, zkuste kódy nasadit bez nich. Je možné, že chyba je na straně těchto programů, které z nějakého důvodu nasazují kódy chybně.

Zkontrolujte aplikace, které zmenšují nebo jinak upravují JavaScript

V rámci zrychlování webových stránek se využívá řada technik. Jednou z nich je zmenšování souborů s JavaScriptem, například odstraněním nepotřebných řádků a mezer. Když na web nasazujeme AdSense, tak přidáváme právě JavaScript, který se stará o zobrazování reklam.

Různé programy za nás mohou automatizovaně tyto JavaScriptové soubory zmenšovat, což obvykle pomáhá, ale i zde je možnost toho, že se stane chyba, kdy kvůli nějaké optimalizaci přestane AdSense zobrazovat reklamu.

Jiné programy mohou zase soubory potřebné k měření stáhnout lokálně na server, tedy se nestahují od Googlu. To znovu může být prospěšné z hlediska výkonu, ale v našem lokálním souboru může být chyba nebo jen prostě není aktuální.

Ve zkratce povypínejte všechny programy, které mohou jakkoliv zasahovat do kódů Google AdSense, stahovat je lokálně, zmenšovat nebo cokoliv dalšího. Ideální je obecně pro AdSense udělit v těchto programech výjimku, aby nijak do kódu nezasahovaly.

Tyto programy a funkce mohou být užitečné, ale mohou také být příčinou toho, že zobrazování reklam nefunguje, jak má.

Vymažte cache webu

Pokud využíváte stránkovou cache webu (tedy se čtenářům nabízí již přednačtené verze stránek, což je rychlejší, než muset každou stránku generovat zas a znova pro každého návštěvníka), tak tuto cache vymažte.

Různé aktualizace čehokoliv mohly znamenat změny v kódech, které se ještě nereflektovaly na webu pro návštěvníky.

Nejsnazší způsob je tak cache vymazat, čímž se vytvoří nové aktuální verze stránek. Není jisté, že to něčemu pomůže, ale vymazání cache obvykle zabere pár sekund, a ničemu to neuškodí.

Reklamám nějakou dobu trvá, než se vůbec začnou zobrazovat

Pokud nasazujete AdSense na svůj web poprvé, nemusíte hned panikařit, pokud se reklamy nezobrazí okamžitě. Nějakou dobu, obvykle pár hodin ale i několik dnů, bude trvat, než se reklamní bloky vyplní reklamami.

Do té doby si můžete v konzoli webu (zkratka Ctrl + Shift + i) zkontrolovat prvek, kde se má reklama zobrazovat. Pokud v prvku vidíte informaci, že nevykreslila, nejde o chybu, ale Google nenašel vhodnou reklamu, kterou by umístil, tedy zůstala plocha prázdná.

Reklama, která funguje správně, jen se nenašla vhodná reklama k zobrazení a zůstane tedy prázdné místo, bude v kódu vypadat nějak takto.

Nevyplněná reklama AdSense

Vše tedy funguje, kódy jsou nasazeny správně, jen Google z nějakého důvodu nenašel vhodnou reklamu, kterou by při tomto prohlížení stránky zobrazil. To se prostě stává a není třeba panikařit. Po nasazení reklam na nový web je toto poměrně běžné, a je potřeba pouze vyčkat. U zavedeného webu se toto také někdy stane, tak zkuste jen znovu načíst stránku a uvidíte, jestli se nějaká reklama zobrazí.

Zkontrolujte chyby přímo na webu AdSense

Pokud se reklamy přestaly zobrazovat, podívejte se také, jestli váš web nebyl náhodou vyřazen nebo mu nebylo pozastaveno zobrazování reklam v důsledku nějakého porušení pravidel.

Pokud tomu tak je, opravte chyby a počkejte na kontrolu, aby se reklamy začaly zase objevovat.

Google dnes není tolik přísný a o nějakém porušení pravidel, například zobrazování reklam v nevhodném článku, dá vědět, aniž by pozastavil zobrazování reklam na celém webu, případně rovnou zavřel celý účet.

To neznamená, že můžete pravidla porušovat, ale je zde jistá benevolence v tom, že nějaké články mohou pravidla do jisté míry porušovat, ale stačí pak z nich pouze reklamu odstranit, a vše by zase mělo být v pořádku.

Také doporučujeme mít nějaká mechanismus, jak můžete odstranit všechny reklamy z každé jedné stránky na individuální úrovni. Pokud nějaký jeden článek poruší pravidla, je fajn moci reklamu odstranit na pár kliknutí, aby byl problém vyřešen rychle.

Google AdSense na Twitteru

Tady e můžete podívat na podporu Google AdSense na oficiálním Twitterovém profilu. Profil není nijak zvlášť aktualizovaný, ale větší výpadky zde vypsány budou:

Google AdSense
  • Celkové hodnocení
5

Google AdSense

AdSense je služba, zprostředkovávající reklamu provozovaná společností Google.

Odesílám
Vaše hodnocení - klikněte na hvězdičky pro ohodnocení služby
4.5 (2 hodnocení)

Podobné

Napsat komentář

Vrátit se nahoru stránky