Aplikace

Messenger nefunguje? Aktuální výpadky a řešení

Nefunguje Messenger? Podívejte se na hlášení ostatních uživatelů

Nahlásit nefunkční službu Messenger
Dnes celkem bylo nahlášeno výpadků:
0
Včera bylo celkem nahlášeno výpadků:
0

V grafu se můžete podívat na nahlášené výpadky a chyby aplikace Messenger ve webové podobě přímo na webu Facebook, nebo mobilní aplikaci. Pokud vám Messenger nefunguje, využijte tlačítko nad grafem a dejte ostatním vědět, že v tom nejsou sami.

Pokud vám funguje Messenger, ale stávají se výpadky na webu nebo aplikaci Facebook, dejte nám vědět zde.

Pokud pak máte specifický problém, dejte vědět v komentářích dole na stránce. S problémem mohou pomoci další uživatelé, kteří se s ním třeba také někdy setkali a vědí, co za ním vězí.

Nahlášení nefungujících služeb pomáhá i ostatním uživatelům, kteří vědí, že chyba není v jejich zařízení, a tedy se ani nemusejí pokoušet něco opravit vypnutím jiných aplikací nebo změnou různých nastavení.

Rychlá kontrola dostupnosti Messenger.com

Zkontrolovat stav Messenger.com

Zde si můžete zkontrolovat dostupnost adresy https://www.messenger.com, na kterém aplikace Messenger funguje ve webové podobě (kdy můžeme využít také možnost spuštění Messengeru přímo na Facebook.com).

Kontrola probíhá tak, že se pokusíme připojit k webu Messenger.com, a pokud se vše podaří bez problémů během pár sekund, tlačítko zezelená. V opačném případě se vrátí chyba a tlačítko zčervená.

K tomu je možné Messenger využívat i jako mobilní aplikaci, ovšem jestli ta nefunguje, je lepší se podívat na graf na začátku článku, kde nefungující službu hlásí sami uživatelé.

Nekontrolujeme možnost spuštění Messengeru na Facebook.com, protože obvyklá situace je ta, že sice web funguje, ale nefunguje právě odesílání a přijímání zpráv, případně jiná funkce, takže v tomto případě by kontrola webu Facebook nebyla zase tak vhodná pro zjištění nějakých chyb.

I fungující samotný web Messenger.com ovšem může znamenat, že nefunguje třeba jen odesílání nebo přijímání zpráv. Úspěšná kontrola tedy nezaručuje, že vše funguje správně.

Pokud se tedy setkáváte s nějakou chybou v aplikaci Messenger ve webové verzi nebo mobilní aplikaci, ale web Messenger.com nebo Facebook. jinak fungují, nahlaste tento výpadek prosím tlačítkem na začátku stránky, a popsat ji pak můžete do komentářů.

Určitě tím pomůžete dalším, kteří se s touto chybou setkávají, kdy bude jasné, že se problém nevyskytuje u vás, ale jde o nějaký výpadek, který si společnost Meta, pod kterou Messenger spadá, musí vyřešit na své straně.

Jak opravit možné problémy s aplikací Messenger

Podíváme se na možné důvody, proč Messenger nemusí fungovat podle představ, a také co s případnými výpadky udělat.

Změny v síti nebo cache dat

Messenger jako mobilní aplikace může přestat fungovat správně kvůli řadě věcí. Problém může být třeba v tom, že změníme síť, tedy třeba z Wi-fi na mobilní data nebo naopak, kdy se aplikace se změnou nepopasuje.

V každém případě je vždy dobré vyzkoušet aplikaci zavřít a znovu otevřít, což může chyby opravit.

Aplikace typicky s podobnými změnami sítí počítají, ale vypnutí a zapnutí aplikace, případně restart celého telefonu, jsou obvykle otázkou pár (desítek) sekund, a podobný přístup může opravit řadu problémů.

Aplikace Messenger se zasekla

Z tady pomáhá aplikaci zavřít a zase otevřít. Přestože operační systémy Android i iOS jsou velmi stabilní a vyložené záseky aplikací se dějí jen zřídka, občas se prostě stanou.

Pozor na adresu – správná je Facebook.com nebo Messenger.com

Messenger ve webové podobě funguje na adresách Messenger.com nebo Facebook.com. Na jiných ne.

Hlavně se to týká různých koncovek v adresách, ale adresy typu Facebook.cz nebo podobné jsou vždy špatně. Správně je pouze .com.

Messenger prostě spadl a je potřeba počkat na obnovení

Pokud nefunguje odesílání a přijímání zpráv a v grafu na začátku stránky vidíte, že se s problémem setkávají i další uživatelé, je dost pravděpodobné, že jde o větší výpadek.

Pod společnost Meta spadají nejen Facebook a Messenger, ale třeba také Instagram nebo WhatsApp, které tedy vypadnou ve stejnou chvíli, protože fungují na stejné infrastruktuře.

Pokud tedy i další uživatelé nahlašují problémy, je velmi pravděpodobné, že bude na vyřešení potřeba prostě počkat.

Typicky výpadek Messengeru a dalších služeb trvá v řádu hodin, někdy i celý den. Bohužel ale s výpadkem nic neuděláme, a tedy je třeba se obrnit trpělivostí a vyčkat.

Pro více informací zde uvádíme i odkazy na samotný Facebook i další sociální sítě, kde je možné se dozvědět více informací o možných výpadcích.

Alternativy za Messenger

Pokud Messenger nefunguje, bude pravděpodobně potřeba buď vydržet, než zase fungovat začne, nebo využít některých alternativních programů, které fungují velmi podobně.

Možná je jejich vyzkoušení také cestou, jak přejít na jiný způsob předávání zpráv, protože asi není zase takové tajemství, že Facebook všechny konverzace využívá a zpracovává například k zacílení reklam.

Viber

Viber je jednou z nejoblíbenějších aplikací, která mezi uživateli, kteří využívají jak Messenger, tak Viber, často v oblíbenosti vyhrává.

Všechny funkce, jako zasílání zpráv, fotek, videí přes data (tedy neplatíme za SMS nebo MMS) jsou tady, k tomu je komunikace šifrována tak, aby ani samotný provozovatel nevěděl, o čem se bavíme.

Viber funguje na telefonech s operačními systémy Android, iOS, telefonech Huawei nebo počítačích s Windows.

Skype

Skype patří společnosti Microsoft. Kromě videohovorů ale nabízí také poměrně kvalitní chatovací aplikaci. Znovu platí, že si je Skype možné stáhnout do PC i na všechny trochu modernější chytré telefony.

Použití je jednoduché a jako alternativa ze Messenger poslouží velmi dobře.

Signal

Signal je jedna z nejzabezpečenějších chatovacích aplikací, která byla vytvořena nezávisle za podpory příspěvků a grantů.

Veškerá komunikace je šifrována tak, aby nemohlo dojít ani k chybnému přenesení dat nikomu jinému, než komu jste zprávu posílali.

Signal si můžete stáhnout jako mobilní aplikaci, nebo na počítače se systémy Windows, Mac nebo Linux.

WhatsApp

WhatsApp je nejpoužívanější chatovací aplikací na světě, ovšem funguje také pod taktovkou společnosti Meta, tedy v praxi patří pod Facebook. Tehdy ještě Facebook koupil WhatsApp v roce 2014.

I když jde na jednu stranu o zjevnou alternativu, tak vzhledem k tomu, že vše spadá pod jednu společnost, tak výpadek Messengeru typicky znamená i výpadek dalších služeb včetně WhatsApp.

Aplikaci tedy můžete vyzkoušet, třeba fungovat bude, ale lepší bude využít některé, které pod Facebook nespadají.

Messenger / Meta na Twitteru

Zde se můžete podívat na poslední příspěvky na Twitteru společnosti Meta, pod kterou spadá Messenger, Facebook, ale také Instagram nebo WhatsApp. Pokud se Meta potýká se známějším výpadkem, velmi pravděpodobně tyto informace uvidíte právě na Twitteru.

Tato stránka slouží pouze jako možnost jednoduchého sdílení informací o vypadlých službách v ČR mezi uživateli. Vyřešení výpadků je na provozovatelích těchto služeb.

Messenger
 • Celkové hodnocení
4.5

Messenger

Messenger je aplikace pro posílání a přijímání zpráv. Messenger je dostupný ve webové podobě na webu Facebook.com, nebo jako samostatná mobilní aplikace. Aplikaci vlastní společnost Meta Platforms, Inc.

Odesílám
Vaše hodnocení
4.5 (6 hodnocení)

Podobné

61 komentářů

 1. Píšu správu a odešlu ji, ale přitom zůstane dole na liště.Stalo se mi to už několikrát… Čím to je ?

 2. Od včera mi nejde Messenger. Zkusila jsem odinstalovat i s fb vyčistit telefon nainstalovat znovu a pořád nic. Aplikace se mi vůbec neotevře mám jen černou obrazovku. Poradí mi někdo prosím?

   1. Podařilo se vám to nějak vyřešit? Zkoušela jsem aplikaci odinstalovat a znovu nainstalovat, aktualizovala systém v telefonu a pořád nefunguje

   2. Ahoj mám úplně stejný problém už od 10.2.2023 černá nebo bílá obrazovka a nic. Několikrát odinstalováno, vyčištěn tel a nic. Doprčic kdy už to bude fungovat? 😭😭😭

   1. Mám stejný problém s zároveň i manžel prosím už něco k tomu víte ? Děkuji za odp

 3. zdravím,
  Mám samsung galaxi a při příchozím hovoru telefon vibruje ale nevizvání. Nastavení mám správně aspoň myslím. Nemáte někdo stejný problém?

 4. Dobrý den,na messengeru mi nejdou odesílat obrázkové zprávy,nevíte čím to může být?Děkuji za odpověď

 5. Dobrý den,
  od dnešního rána mi nefunguje aplikace messenger. Nejde vůbec zapnout. Poradíte prosím?

  1. Mám stejný problém, aplikace Messenger mi nefunguje od 8.2.2023 dosud, zobrazí se pouze logo a dál nic. Přitom Facebook funguje normálně.

 6. Stejný problém, od 9.2. na počítači funguje, na telefonu jen bílá obrazovka někdy s logem. Přeinstalace nepomohla. Všem ostatním v rodině funguje, i na stejném typu telefonu.

 7. Taky mi od 8.2.23 nefunguje…několikrát přeinstalováno apod. Jen 9.2. večer záhadně cca kolem 23.30 se rozjel, bylo to po nové instalaci FB i Messengra…dnes ráno opět nic.

 8. Mám stejný problém 😡 bílá obrazovka, někdy se objeví i logo a dál se nic neděje 😔 Přitom přítelovi normálně funguje.
  Doufám, že s tím brzo bude někdo něco dělat 🤔

  1. Problém trvá u mne již druhý den, úplně stejný,dcera má JABLKO a tam to funguje,já Androida na Xiaomi 10 T Pro,aktualizace , odinstalování,vypnutí a zapnuti-vse několikrát a vůbec nic a nikde na netu jsem nenašla oficiální stanovisko,kde je vlastně chyba

 9. Jsem na tom stejně. Od 10. 2. nejde Messenger spustit, po kliknutí na ikonku vůbec nereaguje, nebo se zobrazí bílá obrazovka a vše zamrzne.
  FB bez problémů jde.

 10. Též mám stejný problém už dva dny mi nejde Messenger . Aplikaci jsem zkusila několikrát odinstalovat a nainstalovat zpět , ale nepomáhá nic . Buď mi obrazovka zčerná a nebo je bílá a nic víc.

 11. Měla jsem stejný problém. Otevřu Messenger a tam jen bílá obrazovka s logem, někdy ani to ne. Zkusila jsem aktualizovat systém a pomohlo to. Messenger sice po aktualizaci vypadá hrozně, ale aspoň funguje.

 12. Dobrý den, můžete mi prosím poradit kde v telefonu Xiaomi Redmi Note 6 Pro najdu Aktualizaci systému ?? Nemůžu to nikde najít 😔 Nebo to tento telefon nemá ? A jsem v háji bez Messengeru… Děkuji moc za případnou pomoc ❤️

   1. Mám Mi 10T Pro a v nastavení mám pouze Aktualizace systémových aplikací. Tam píšou, že všechny aplikace jsou aktuální. Kde je tedy problém? Messenger nefunguje už třetí den. Zkoušela jsem všechno co ostatní píšou a nic. Děkuji za pomoc

 13. Stejný problém. Od včerejšího večera doteď. Zkoušela jsem restartovat telefon, vypnout a zapnout telefon, aktualizovat Messenger, přeinstalovat Messenger, nic nepomáhá.

 14. Hlásím že pomohla skutečně aktualizace !!! Jak tak čtu, jde o telefony Xiaomi… Jinak v nastavení hned první kolonka aktualizace 😉

  1. Messenger mi nefungoval od 8.2. Mám typ Xiaomi Redmi note 8 Pro. Dala jsem na radu viz výše. Provedla jsem přes Nastavení aktualizaci telefonu. Chvíli trvalo, než si to přechroustal, ale k mé radosti Messenger jede jako po másle, snad to vydrží.

 15. Vyzkoušela jsem úplně všecho: Restartování, odinstalování a nainstalování, aktualizaci všeho a bohužel pořád nic. Už opravdu nevím co 😩😤 Je tu někdo kdo má Xiaomi redmi note 6 pro a začal mu messenger fungovat ???
  Nebo je to na nákup nového telefonu 😲 Což se mi úplně nechce 😕

  1. mám ten samý problém a stejný telefon :( taky se mi nechce kupovat nový :( tak kdyby měl někdo radu budeme moc vděčný:)

  2. Odinstalovat Messenger, najděte si na googlu: Messenger old version ( Facebook Messenger 211.0.0.17.100 ) , stáhněte a nainstalujte. Pak jděte do vašeho googlu play najděte si tam Messenger a tam mu zakažte automatické aktualizace, mě to takhle jede jako předtím. 8.2.2023 vyšla aktualizace od té doby mi to nešlo

 16. Také mám stejný problém. Xiaomi redmi note 5. Messenger nefunkční od 10.2. Mobil jsem restartovala, prověřila systémové aktualizace, aplikaci odinstalovala vč. vymazání dat, znovu nainstalovala, znovu restart atd. a bez výsledku… už tři dny.

 17. Taky stejný problém na Xiaomi redmi 5 , nic nepomohlo ani aktualizace, tak jsem Messenger odinstaloval na googlu si najděte Messenger old version tu stáhněte, nainstalujte a pak v Google play najděte Messenger a zakažte automatické aktualizace. Mě to takhle funguje 👍

  1. Stejný model telefonu, dle instrukcí taky funguje, mě pomohlo nový Messenger ale před aktualizací, byl z 20. Prosince 2022
   Po nainstalování se mi to zeptalo jestli chci aktualizovat, tak jsem to zamítnul a ono to funguje, děkuji.

 18. Od čtvrtka 8.2. mi zničehonic přestal fungovat Messenger. Při načtení aplikace jen bílá obrazovka nebo občas logo ale nenačte se. Na počítači zprávy normálně fungují. Nevíte někdo co s tím prosím dělat?

Napsat komentář

Back to top button