Aplikace

Viber nefunguje? Aktuální výpadky a řešení

Nefunguje Viber? Podívejte se na hlášení ostatních uživatelů

Viber - výpadky služby za posledních 24 hodin
Výpadky
Dnes je a bylo hlášeno výpadků:
0
Výpadky
Včera bylo hlášeno výpadků:
0

V grafu se můžete podívat na nahlášené výpadky a chyby aplikace Viber.

Pokud vám Viber nefunguje, seká se nebo se setkáváte s jinými chybami, kvůli kterým je aplikace nepoužitelná, nahlaste to tlačítkem nad grafem, čímž dáte vědět i ostatním, že v tom nejsou sami, a hlavně že jde s největší pravděpodobností o chybu na straně samotné aplikace, a ne na vaší.

O tom, o jaký jde problém, pak můžete napsat do komentářů pod článkem. Někdo může poradit nebo potvrdit, že se se stejnou chybou setkává v současnosti také.

Tímto je pak snazší prostě počkat na opravu, kdy se nesnažíme změnit různá nastavení na našem zařízení.

Rychlá kontrola dostupnosti Viber.com

Zde si můžete zkontrolovat dostupnost adresy „https://www.viber.com/en/, tedy oficiálního webu, na kterém najdete odkazy ke stažení i další informace.

Po kliknutí na tlačítko kontroly se podíváme na to, jestli se stránky aplikace načtou správně a nevrátí žádné chyby.

Pokud vše dopadne v pořádku v časovém limitu několika sekund, kontrola dopadne dobře. V opačném případě, tedy když se objeví chyby, připojení se nezdaří vůbec nebo bude trvat moc dlouho, dopadne kontrola neúspěšně.

Kontrola webu neřeší funkce samotné aplikace, odesílání nebo přijímání zpráv, nebo další možné problémy. Pokud se ale Viber setká s velkým výpadkem, který postihne i webové stránky, tak to lze touto kontrolou snadno zjistit, a ověřit, jestli není problém jen na vašem zařízení.

Když se vám stránky nenačtou a i kontrola bude neúspěšná, půjde o chybu nejspíše na straně Viberu, ne u vás, a bude tedy potřeba vyčkat na opravu.

Odkazy ke stažení aplikace Viber

Viber funguje v zásadě na všech operačních systémech, tedy na počítačích s Windows, Mac, Linux ale i mobilech a tabletech se systémy Android nebo iOS, ale i telefony Huawei s operačním systémem Harmony OS. Jediný nedostatek vidíme v nedostupné webové verzi, tedy je vždy potřeba využít nějaké aplikace.

V praxi tedy můžete Viber používat vlastně všech mainstreamověji používaných operačních systémech na PC, mobilu i tabletu.

Všechny odkazy ke stažení najdete přímo na oficiálním webu, kde si jen vyberete, jaké zařízení používáte:

Jak opravit možné problémy s Viber

Viber se s výpadky nesetkává nijak často, ale přeci jen se to občas stane. Podíváme se na pár možných důvodů a řešení.

Nezdařila se aktualizace

Aby bylo možné aplikaci používat, je potřeba, aby byla aktuální. Aktualizace obvykle proběhne automaticky, ale může se stát problém, kvůli kterému se update nezdaří.

Typicky může jít například o zaplněnou paměť nebo výpadek připojení k internetu.

Pokud se aktualizace nezdaří, zkuste zařízení restartovat a spustit manuálně. V případě plné paměti bude potřeba nějaké místo uvolnit, aby se mohly stáhnout potřebné soubory.

Změny v síti

Některé aplikace mohou přestat fungovat správně, když změníte způsob, jakým se připojujete k internetu (například změna z mobilních data na wi-fi či obráceně, nebo změna jedné wi-fi sítě za jinou).

Viber se s tímto umí popasovat velmi dobře, ale můžete se určitě setkat s krátkodobým výpadkem, který bude znát hlavně během video nebo audio hovorů.

Slabé připojení k internetu

Viber pro přenos zvlášť větších souborů jako jsou obrázky nebo videa, potřebuje kvalitní připojení. Pokud se dostanete z 5G nebo 4G (LTE) na pomalejší 3G, nebo jste daleko od wi-fi vysílače, může aplikace zlobit nebo nefungovat správně.

Potřeba je najít místo s lepším signálem, kde bude aplikace fungovat správně.

Aplikace Viber se zasekla

Zásek některého programu se stává a je to celkem normální. Ideální je aplikaci vypnout a zapnout. Pokud by šlo o zásadnější zásek, bude možná potřeba restartovat celé zařízení.

Nejste v zaměstnání nebo na veřejné wi-fi?

Různé sítě mohou blokovat přenos dat různých aplikací. Může jít typicky o wi-fi sítě třeba v zaměstnání nebo ve škole.

Typicky jde o sociální sítě typu Facebook, Twitter, Instagram, ale může jít samozřejmě i o aplikace typu Viber, Discord a další, které fungují primárně ke komunikaci.

Řešení je pak využít vlastní zařízení a vlastní připojení k internetu, typicky třeba vlastní telefon s mobilními daty.

Viber prostě spadl a je potřeba počkat na opravu

Pokud nic nepomohlo a zvlášť pokud vidíte v grafu nahlášených výpadků na začátku stránky, že se s výpadky setkávají i ostatní uživatelé, pravděpodobně půjde o výpadek přímo na straně Viberu.

V praxi to tedy znamená, že s tímto problémem nic moc neuděláme a na vyřešení bude potřeba počkat, což může trvat typicky v řádku hodin.

Pro více informací zde uvádíme i odkazy na samotný Viber všechny jeho oficiální sociální profily, kde se můžete dozvědět více informací.

Viber na Facebooku

Tady najdete feed z oficiální Facebookové stránky Viberu. Pokud právě probíhá nějaký výpadek, bude VIber nejspíše informovat právě zde:

Viber na Twitteru

Pro jistotu uvádíme i feed Viberu na oficiálním Twitterovém účtu, kde se také velmi pravděpodobně bude informovat o známých výpadcích

Alternativy za Viber

Viber lze využívat pro komunikaci, ale podobných aplikací je celá řada. Podíváme se na alternativy, které můžete využít, dokud Viber zase nezačne fungovat, pokud jde o chybu na straně aplikace.

Alternativy tak nabízíme spíše v oblasti chatování nebo voice chatu, které nabízejí i další služby, a u kterých není zase tak složité si na individuální bázi předat kontakt.

Messenger

Messenger je chatovací aplikace spadající pod Facebook. Na mobilech a tabletech funguje jako samostatná aplikace, ve webové verzi je možné využít stránku Messenger.com nebo přímo Facebook.com.

Jde o jednu z nejpoužívanějších appek pro zasílání zpráv, fotek, gifů, videí či zvukových nahrávek.

Pro základní komunikaci tedy stačí více než dostatečně. Potřeba je pouze mít učet u Facebooku.

WhatsApp

WhatsApp také patří Facebooku a je to nejpoužívanější chatovací aplikace na světě. Účty fungují na úrovni telefonních čísel, ale lze si i stáhnout aplikaci pro PC a tu propojit s telefonem.

WhatsApp nabízí v zásadě vše, co si lze od chatovací appky přát, ale zaměřena je zejména na komunikaci s jednotlivci nebo menšími skupinami, tedy ne jako komunitní aplikace.

Discord

Discord je další aplikace, kterou můžete využít mimo jiné pro chatování. Spustíte ji na telefonech a tabletech s operačními systémy na počítačích s Windows, Mac, Linux ale i mobilech a tabletech se systémy Android nebo iOS.

Skype

Skype patří společnosti Microsoft a je super pro využití hlasových nebo video hovorů.

Skype si můžete stáhnout do PC i na všechny trochu modernější chytré telefony.

Viber
  • Celkové hodnocení
4.4

Viber

Viber je aplikace pro počítače, mobilní telefony a tablety, která umožňuje zasílání textových zpráv, obrázků. videí nebo zvukového záznamu, ale také hlasová volání či video hovory

Odesílám
Vaše hodnocení - klikněte na hvězdičky pro ohodnocení služby
4 (2 hodnocení)

Podobné

3 komentářů

  1. Dobrý den,přestalo mně na Viberu se zobrazovat oznámení o nové zprávě.Po otevření Vibru se oznámení otevře.Je nějaké řešení?

  2. Uz dlhsiu dobu mam problem so spojenim. Priatelke sa neviem dovolat len vtedy, ak je pripojena cez wifi. Ona sa mi vsak dovolat vie. Ostatni sa jej dovolaju bez problemov.

  3. Před 3 měsíci vydal Viber aktualizaci a od té doby se přestalo zobrazovat oznámení o nové zprávě. Je nutné aplikaci otevřít, teprve potom se zprava načte. Tento problém má velký počet uživatelů. Ví někdo co s tím?

Napsat komentář

Vrátit se nahoru stránky