Sociální sítěAplikaceWeby

Twitter nefunguje? Aktuální výpadky a řešení

Nefunguje Twitter? Podívejte se na hlášení ostatních uživatelů

Nahlásit nefunkční službu Twitter
Dnes celkem bylo nahlášeno výpadků:
0
Včera bylo celkem nahlášeno výpadků:
0

V grafu výše se můžete podívat na hlášené chyby ostatních uživatelů Twitteru. Pokud vám něco na službě nefunguje nebo ani nespustíte web, dejte nám prosím vědět kliknutím na tlačítko nad grafem.

Pokud vidíte, že je nahlášení více, tak je jasné, že mají problémy i ostatní uživatelé, tedy nejde o chybu na vašem zařízení, ale nějaký výpadek přímo na straně Twitteru.

Specifické problémy nebo chyby můžete napsat do komentářů na konci stránky. Pokud se s tímto problémem setkávají i ostatní uživatelé, mohou vám poradit, nebo budete vědět, že je potřeba počkat na opravu přímo od Twitteru.

Rychlá kontrola dostupnosti Twitter.com

Zkontrolovat stav Twitter.com

Zde si můžete zkontrolovat dostupnost adresy https://twitter.com.

Během kontroly se pokusíme spojit s webem. Pokud dopadne připojení úspěšně, tedy se nám web podaří načíst z naší strany, dopadne kontrola úspěšně a tlačítko zezelená. V opačném případě bude červené, což značí výpadek webu nebo překročení časového limitu na spojení, což také značí nějaké problémy, které je potřeba vyřešit.

Pozor, kontrolujeme pouze webovou verzi Twitteru, tedy ne mobilní aplikaci nebo jednotlivé funkce.

Pokud tedy například web funguje, ale nejde přidávat nové příspěvky, tak i kontrola dopadne úspěšně, přestože se Twitter potýká s nefunkční službou.

V tomto případě tedy nahlaste problém na začátku této stránky a podrobněji můžete vše popsat do komentářů.

To pak pomůže i dalším uživatelům, kteří se nebudou pokoušet opravovat problémy na svém zařízení, ale budou vědět, že chyba není na jejich straně.

Jak opravit možné problémy s Twitterem

Twitter je kombinace sociální sítě a mikroblogu, kdy se každý příspěvek musí vejít do 280 znaků. Počet znaků si můžete spočítat třeba na této kalkulačce.

Jde také o člena trojice nejznámějších sociálních sítí společně s Facebookem a Instagramem. Vzhledem k tomu, že Facebook, Instagram a třeba také WhatsApp patří pod jednu společnost Meta, když dojde k výpadku u jedné z těchto služeb, vypadnou typicky všechny.

Twitter je ale samostatný a tedy pokud vypadne Facebook i další společnosti, obvykle se všichni přesunou právě na Twitter, do čehož si sám Twitter rýpnul při výpadku v zásadě všech služeb Meta v říjnu 2021.

Jak je ale vidět, i ty největší společnosti se občas prostě setkají s velkým výpadkem, který může trvat i více hodin.

Twitter tedy není výjimkou, takže se podíváme, proč se výpadky nebo chyby mohly stát, jak je opravit, ale kdy také není možné z naší strany dělat nic jiného, než prostě čekat.

Překlepy v adrese Twitter.com nebo špatná koncovka domény

Twitter funguje na jediné webové adrese, tedy Twitter.com. Žádné jiné koncovky jako .cz, .sk, .eu nebo jakékoliv jiné nejsou správné.

Zvlášť pokud na web přistupujete z prohlížeče a adresu píšete ručně, zkontrolujte všechny možné překlepy nebo právě koncovku domény.

Služba může být blokována v zaměstnání nebo na veřejných wi-fi sítích

Různé sociální sítě mohou být blokovány na různých zařízeních nebo sítích. Typicky se to týká například situace, kdy jste v zaměstnání.

Zaměstnavatel může cíleně blokovat přístupy na stránky, které nejsou určeny k výkonu práce, a hrozí, že by zaměstnanci na těchto webech trávili až moc času.

To se týká typicky právě sociálních sítí typu Facebook, Twitter, Instagram, TikTok, ale třeba i streamovacích služeb typu Netflix, HBO Max, Hulu, či hudebních streamovacích služeb typu Spotify.

Pokud jste tedy na zařízení a síti v zaměstnání, kde jsou tyto weby blokovány, nemá typicky moc smysl se pokoušet tyto blokace obejít, protože i kdyby se vám to podařilo, stejně byste měli větší problém s vedením.

S různými blokacemi se můžete setkat i na veřejných wi-fi sítích, i když to dnes už není tak běžné.

Řešení je tak na blokované stránky přistupovat z jiného zařízení a jiné sítě, tedy typicky vašeho osobního telefonu a svých vlastních mobilních dat.

Zkontrolujte programy na svém zařízení i rozšíření prohlížeče

Na svém zařízení můžeme mít nainstalovány programy, které mohou blokovat spojení s různými weby. Typicky jde o bezpečnostní programy.

Tyto programy mají naše zařízení hlavně chránit, ale někdy se může stát, že mohou blokovat i bezpečné weby.

Je pravda, že v případě Twitteru je šance na to, že bude blokován, prakticky nulová, a spíše se to děje u webů typu Bombuj.si nebo dalších, které nabízejí streamovaný obsah zdarma, ale nejde to úplně vyloučit.

I tyto bezpečnostní programy mohou chybně něco vyhodnotit nebo se potýkat s chybou.

Stejně tak je možné, že využíváte třeba VPN a zrovna vámi zvolená IP adresa je zablokována, protože ji někdo jiný využil třeba k nějakému hackerskému útoku. Pokud si nejste jisti, můžete tyto programy zkusit vypnout, nebo se na Twitter podívat z jiného zařízení, kde je nepoužíváte. Tedy vyzkoušet aplikaci nebo webovou verzi na mobilu.

Pokud nefunguje vůbec nic, je pravděpodobné, že Twitter se potýká s větším výpadkem.

Twitter prostě spadl a je potřeba počkat na obnovení

Pokud vidíte více nahlášených výpadků, je velmi pravděpodobné, že Twitter prostě nefunguje. V tomto případě nic moc nejde dělat a je potřeba počkat, až služba zase fungovat začne.

Jak dlouho je pak nejisté a záleží, o jak zásadní výpadek jde a jak rychle bude možné vše opravit.

Pro více informací zde uvádíme i odkazy na samotný Twitter a jeho profily na dalších sociálních sítích, kde můžete zjistit více informací o aktuálním výpadku a obvykle i předběžný čas opravy.

Tato stránka slouží pouze jako možnost jednoduchého sdílení informací o vypadlých službách v ČR mezi uživateli. Vyřešení výpadků je na provozovatelích těchto služeb.

Twitter.com
  • Celkové hodnocení
4.5

Twitter.com

Twitter je kombinace sociální sítě a mikroblogu, kde mohou uživatelé sdílet krátké příspěvky, odkazy, fotky nebo videa.

Odesílám
Vaše hodnocení
5 (2 hodnocení)

Podobné

Napsat komentář

Back to top button