Sociální sítěWeby

Instagram nefunguje? Aktuální výpadky a řešení

Nefunguje Instagram? Podívejte se na hlášení ostatních uživatelů

Nahlásit nefunkční službu Instagram
Dnes celkem bylo nahlášeno výpadků:
0
Včera bylo celkem nahlášeno výpadků:
0

V grafu výše můžete vidět nahlášené výpadky sociální sítě Instagram pro dnešek a včerejšek. Pokud se také setkáváte s problémy, využijte tlačítka nad grafem, aby i ostatní uživatelé věděli, že jde o výpadek velmi pravděpodobně na straně přímo Instagramu, a problém tedy není na jejich zařízení.

Pokud jde o problém se specifickou funkcí, napište do komentářů pod článkem. Někdo se s podobným problémem mohl setkat a může poradit, jak ho případně vyřešit.

Instagram patří společnosti Meta, která vlastní mimo jiné Facebook, WhatsApp nebo Messenger. Problémy na jedné z těchto služeb pak obvykle znamenají výpadky nebo chyby ve funkcích služeb ostatních. Pokud tomu tak je, dejte o výpadcích vědět na samostatných stránkách těchto dalších produktů:

Nahlášením nějaké nefungující služby pomůžete i dalším uživatelům, kteří pak nebudou zkoušet řešit problém na svém telefonu, tabletu či počítači, protože zjevně bude chyba jinde, a na její vyřešení bude potřeba vyčkat.

Rychlá kontrola dostupnosti Instagram.com

Zkontrolovat stav Instagram.com

Zde si můžete zkontrolovat dostupnost adresy „https://www.instagram.com„, tedy webové verze Instagramu.

Během kontroly, která proběhne kliknutím na tlačítko, se pokusíme spojit s webem instagram.com. Pokud spojení dopadne úspěšně, tlačítko zezelená, v opačném případě zčervená.

Je ovšem potřeba říci, že kontrolujeme pouze to, jestli jsme schopni během několika sekund zkontrolovat, jestli jsme schopni navštívit web. Již nezkontrolujeme, jestli fungují všechny funkce, jako zasílání zpráv nebo zveřejňování fotek či videí.

V případě, že samotný web funguje, ale nefungují jen některé funkce, tak i kontrola proběhne úspěšně.

V tomto případě, že nefunguje jen některá funkce, nahlaste prosím chyby tlačítkem nahoře ve článku, a do komentářů pod článkem můžete chyby popsat podrobněji.

Stejně tak nekontrolujeme funkčnost mobilní aplikace Instragram, ale pouze webovou verzi. Pokud máte problémy s aplikací a něco nefunguje, znovu vás prosíme o nahlášení chyby a popsání problému v komentářích.

Určitě tím pomůžete dalším, kteří se s touto chybou setkávají, kdy bude jasné, že se problém nevyskytuje u vás, ale jde o nějaký výpadek, který si společnost Meta, pod kterou Instagram spadá, musí vyřešit na své straně.

Jak opravit možné problémy s aplikací Instagram

Podíváme se na možné důvody, proč Instagram nemusí fungovat podle představ, a také co s případnými výpadky udělat.

Nefunguje aplikace Instagram? Zkuste ji restartovat

Chytré telefony jsou celkem stabilní a nepotřebují restart tak často, ale chyby se stále dějí a aplikace občas prostě přestanou fungovat správně.

Nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak tento stav opravit, je aplikaci vypnout a zase zapnout.

Další možností je restartovat celý telefon nebo tablet.

Chybuje webová verze?

Webová verze Instagramu může začít chybovat kvůli řadě věcí, se kterými se třeba neumí popasovat používaný internetový prohlížeč.

Typicky může jít třeba o změnu sítě, tedy když třeba změníte, ke které Wi-fi se připojujete, kdy vám následně vyskočí chyba typu „NETWORK CHANGED“ a vše vypadá jako nedostupný web.

Znovu celkem jednoduché a rychlé řešení spočívá v zavření okna internetového prohlížeče a otevření nového, případně refresh stránky. Toto trvá jen pár sekund, což je lepší, než zkoušet razantnější řešení.

Pozor na adresu – správná je Instagram.com

Pokud na Instagram přistupujete z počítače, pravděpodobně využíváte webovou verzi, tedy se na stránky díváte přímo v internetovém prohlížeči.

Pokud je tomu tak, zkontrolujte, že jste opravdu na správné adrese, která je instagram.com.

Žádné jiné koncovky jako .cz, .eu, .sk nebo jakékoliv jiné podobné nejsou správné a web by vypadal jako nefunkční nebo by se s největší pravděpodobností jednalo o podvodné stránky.

Stejně tak zkontrolujte, jestli jste v adrese neudělali překlep, což by také vyústilo v nefunkční web nebo návštěvu jiných než oficiálních stránek. Překlepy se zvlášť týkají těch, kteří na Instagram nešli přes uloženou záložku, ale adresu psali do adresního řádku ručně.

Blokace ze strany zaměstnavatele nebo majitele veřejné wi-fi

Různé služby, typicky sociální sítě typu Facebook, Twitter, Instagram, TikTok a další, ale také streamovací služby jako Netflix, HBO Max, Spotify a další mohou být blokovány na zařízení, které používáte, nebo přímo na síti, ke které jste připojeni.

Typicky se to týká veřejných wi-fi sítí, které nemají být přetěžované náročnými aplikacemi, nebo ještě typičtěji zařízeních a sítí v zaměstnání, kde jsou tyto weby, které nejsou určeny k práci, blokovány úplně.

Řešení je tak využít jiného zařízení a jiné sítě, kde tyto weby nejsou blokovány. Typicky tedy můžete využít svého chytrého telefonu a vlastních mobilních dat.

Instagram prostě nefunguje a je potřeba počkat na obnovení

Hlavně pokud v grafu v horní části článku vidíte, že se i ostatní uživatelé setkávají s problémy, s největší pravděpodobností nebude chyba na vaší straně, ale půjde o chybu na straně samotného Instagramu.

Pokud využíváte i další aplikace typu Facebook, Messenger nebo WhatsApp, které společně s Instagramem všechny patří společnosti Meta, a zaznamenáváte chyby i v nich, tak je již pravděpodobnost chyby na straně Instagramu prakticky stoprocentní.

V tomto případě bohužel není, jak chybu opravit z vaší strany, a na opravu je potřeba vyčkat.

Pokud se podobné výpadky stanou, obvykle trvá několik hodin, než jsou opraveny.

Pro více informací zde uvádíme i odkazy na sociální sítě společnosti Meta, kde je možné se dozvědět více informací o možných výpadcích.

Instagram na Twitteru

Zde najdete poslední zprávy Instagramu na Twitteru. Pokud se aplikace potýká s výpadky, obvykle dá vědět právě přes Twitter, takže se tyto informace mohou hodit.

Tato stránka slouží pouze jako možnost jednoduchého sdílení informací o vypadlých službách v ČR mezi uživateli. Vyřešení výpadků je na provozovatelích těchto služeb.

Instagram
 • Celkové hodnocení
4.5

Instagram

Instagram je sociální síť pro chatování, nebo sdílení fotek a videí s přáteli. Je vlastněna společností Meta Platforms, Inc., která vlastní také Facebook, Messenger nebo WhatsApp.

Odesílám
Vaše hodnocení
4.8 (10 hodnocení)

Podobné

12 komentářů

 1. Nefungují mi zprávy, jsou začerněné nejdou přečíst, zkousela jsem aplikaci 5x odinstalovat a nepomaha to nevite nekdo co stim? Dekuji moc

  1. Dobrý den, s tímto problémem se podle internetu setkává více lidí. Řešení je jít přímo do „Nastavení“ iPhonu (tedy ne aplikace, ale samotného telefonu), poté „Zobrazení a jas“ a klepněte na volbu „Tmavý“.
   Tímto byste měla zprávy zase vidět, než vyjde aktualizace aplikace Instagram a budete moci nastavení zase vrátit do normálu. Chyba není ve vašem telefonu, ale v samotné aplikaci.

 2. Dobrý den,
  IG se zasekne při nahrávání čehokoliv (sekvence, příspěvek, příběh) tak z 90% pokusů něco nahrát. Jde o firemní účet, osobní účet na stejném telefonu funguje normálně. Zkoušela jsem vymazat data, paměť, reinstalaci, restart telefonu, to vše nepočitaně krát. Děje se to už třetí den. Problém jsem nahlásila na IG, zatím bez odezvy. Je to chyba na straně IG nebo mé?
  Jen doplním, že na jiném telefonu to jde normálně a na webu taky. Díky moc za odpověď!

  1. Dobrý den, velmi těžko říct, kde přesně je chyba, ale vzhledem k tomu, že na webu i jiných telefonech jde vše ok, tak bude problém patrně na vašem zařízení, ale je také docela možné, že jde o nějakou aktualizaci na straně IG, která je chybová jen u vašeho modelu.

  1. Já jsem na tom stejně, ale posledních 5 hodin se mi nezobrazují zprávy, ani nově dorčené nebo odeslané. Pak mám upozornění že mám 5 zpráv, ale jsou to ty staré a pořád dokola, pak mi část konverzace i zmizí.

 3. Již několik týdnů si uživatelé stěžují na nezobrazování aktivního stavu u jejich přátel. To strejné se děje i mně. Před dvěma dny byla na App Store ke stažení nová verze, která však tuto závadu vůbec neřešila. Lze tento problám odstranit přímo v aplikaci telefonu iPhone 13 Pro, nebo se musí čekat, až jej opraví Instagram?

  1. Dobrý den, podle zkušeností typicky stačí aplikaci restartovat, pokud to nepomůže, tak vypnout a zapnout telefon, případně vymazat cache dané aplikace, což by mělo jít přes “Nastavení” –> “Název aplikace” –> “Smazat historii a data stránek”.

 4. Mám Samsung Fold3 5G. Po systémové aktualizaci androidu, přestala fungovat aplikace Instagram (beta) . Celý den po kliknutí na ikonu této aplikace se jen objeví bílá obrazovka – aplikace se nedá otevřít. Zkoušel jsem jí přeinstalovat, restartovat několikrát mobil . Takže nejde již celý den . Včera nebyl sebemenší problém s aplikací Instagramu. 109 00 Praha10- Petrovice

 5. Mám Samsung Fold3 5G. Po systémové aktualizaci androidu, přestala fungovat aplikace Instagram (beta) . Celý den po kliknutí na ikonu této aplikace se jen objeví bílá obrazovka – aplikace se nedá otevřít. Zkoušel jsem jí přeinstalovat, restartovat několikrát mobil . Takže nejde již celý den . Včera nebyl sebemenší problém s aplikací Instagramu. 109 00 Praha10- Petrovice

Napsat komentář

Back to top button