Sociální sítěWeby

Facebook nefunguje? Aktuální výpadky a řešení

Nefunguje Facebook? Podívejte se na hlášení ostatních uživatelů

Nahlásit nefunkční službu Facebook
Dnes celkem bylo nahlášeno výpadků:
0
Včera bylo celkem nahlášeno výpadků:
0

V grafu výše se můžete podívat na hlášené chyby ostatních uživatelů Facebooku. Pokud vám něco na službě nefunguje nebo ani nespustíte web, dejte nám prosím vědět kliknutím na tlačítko nad grafem.

Někdy se stane chyba na našem zařízení, jindy jde opravdu o nefungující službu. Když nám nefungující web nebo službu nahlásíte, i ostatní uživatelé budou tím spíše vědět, že jde opravdu o technickou závadu, a nejde tedy o problém na jejich zařízení.

Pokud máte specifický problém s nefunkčním Facebookem, můžete dát také vědět níže do komentářů. Někdo se mohl s podobnou věcí setkat, a bude znát řešení.

Rychlá kontrola dostupnosti Facebook.com

Zkontrolovat stav Facebook.com

Zde si můžete zkontrolovat dostupnost adresy https://www.facebook.com. Pokud je web dostupný, tlačítko zezelená, v opačném případě bude červené.

Kontrolujeme ovšem pouze, to, jestli je daný web dostupný a podaří se nám k němu připojit během pár sekund. Neznamená to ovšem, že na stránkách i tak něco nefunguje.

To se může týkat jednotlivých funkcionalit, tedy třeba odesílání a přijímání zpráv přes Messenger nebo se špatně načítají příspěvky na zdi, nejde se přihlásit či nefunguje jiná funkce.

I v případě podobných chyb by ovšem stále web fungoval, tedy by i kontrola dopadla úspěšně.

Pokud se tedy setkáváte s nějakou chybou, ale web Facebook.com jinak funguje, nahlaste ji prosím tlačítkem na začátku stránky, a popsat ji pak můžete do komentářů.

Určitě tím pomůžete dalším, kteří se s touto chybou setkávají, kdy bude jasné, že se problém nevyskytuje u vás, ale jde o nějaký výpadek, který si Facebook musí vyřešit na své straně.

Jak opravit možné problémy s Facebook.com

Podíváme se na možné důvody, proč Facebook nemusí fungovat podle představ, a také co s případnými výpadky udělat.

Překlepy v adrese Facebook.com nebo špatná koncovka domény

Zvlášť pokud nemáte adresu webu uloženou v záložkách svého prohlížeče, tak je možné, že máte v adrese překlep.

Jde o poměrně častou chybu, kdy i jedině chybně napsaný znak může znamenat, že web vypadá nedostupně, ale je to prostě tím, že navštěvujeme nějaký web neexistující.

Překontrolujte si tedy, jestli adresu píšete opravdu správně.

U Facebooku je ještě potřeba upozornit, že jediná správná adresa je facebook.com, a žádná jiná.

Na rozdíl třeba od Googlu, který funguje v různých státech pod různými doménami (tedy nejen google.com, ale google.cz, .sk, .it, .fr a mnoho a mnoho dalších), Facebook má adresu jedinou, kdy se veškerý obsah automaticky překládá do jazyka, který si zvolíte.

Zkontrolujte tedy i to, jestli se náhodou nepřipojujete například k Facebook.cz, což ale není správná adresa Facebooku.

Zkontrolujte programy na svém zařízení i rozšíření prohlížeče

Různé programy jako antiviry, firewally, ale i všechna možná zařízení, mají často možnost blokovat přístupy k různým webům, třebaže může jít o chybu.

Někdy to dělají, aby nás chránily před podvodnými stránkami nebo weby, které jsou zavirované. Někdy se ale stane chyba nebo se na blacklist dostane web, který je bezpečný.

Často se tohle děje u webů se streamovaným obsahem zdarma, ale není nikdy vyloučeno, že z nějakého důvodu je zablokovaný i Facebook.

Před razantnějšími zásahy tedy doporučujeme vypnout programy jako VPN, blokátory reklam a podobné. Pokud Facebook i tak nefunguje, můžete je v klidu zase zapnout a chyba bude jinde.

Facebook prostě spadl a je potřeba počkat na obnovení

V zásadě nejpravděpodobnější možností, proč Facebook nebo různé jeho části jako Messenger, případně i aplikace typu Instagram nebo WhatsApp, které spadají pod jednu společnost Meta, nefungují, je technická chyba na straně provozovatele.

Pokud se tedy například z grafu nahoře ve článku dozvíte, že chyby hromadně hlásí i další uživatelé, s největší pravděpodobností není chyba na vašem zařízení, ale ve výpadku celé služby nebo nějaké součásti.

Řešení je bohužel takové, že je na zprovoznění potřeba počkat, což typicky trvá v řádu hodin, někdy i celý den. Vždy záleží na tom, o jak závažný problém jde.

Pro více informací zde uvádíme i odkazy na samotný Facebook i další sociální sítě, kde je možné se dozvědět více informací o možných výpadcích.

Facebook / Meta na Twitteru

Zde se můžete podívat na poslední příspěvky na Twitteru společnosti Meta, pod kterou spadá Facebook, Messenger, ale také Instagram nebo WhatsApp. Pokud se Meta potýká se známějším výpadkem, velmi pravděpodobně tyto informace uvidíte právě na Twitteru.

Tato stránka slouží pouze jako možnost jednoduchého sdílení informací o vypadlých službách v ČR mezi uživateli. Vyřešení výpadků je na provozovatelích těchto služeb.

Facebook.com
  • Celkové hodnocení
4.5

Facebook.com

Facebook je největší sociální síť na světě, která umožňuje sdílení fotek, videí nebo odkazů, posílání zpráv, ale také využívání aplikací a hraní her.

Odesílám
Vaše hodnocení
3.8 (5 hodnocení)

Podobné

Napsat komentář

Back to top button