Aplikace

WhatsApp nefunguje? Aktuální výpadky a řešení

Nefunguje WhatsApp? Podívejte se na hlášení ostatních uživatelů

WhatsApp - výpadky služby za posledních 24 hodin
Výpadky
Dnes je a bylo hlášeno výpadků:
0
Výpadky
Včera bylo hlášeno výpadků:
0

V grafu se můžete podívat na nahlášené výpadky a chyby chatovací aplikace WhatsApp, tedy nejpoužívanější appky svého druhu na světě.

Stejně jako Messenger, Facebook a Instagram patří tato aplikace pod společnost Meta. Na rozdíl od nich ale není potřeba mít účet u Facebooku, ale vše funguje na základě vašeho telefonního čísla, tedy je i velmi snadné mít ve WhatsAppu všechny své kontakty, protože stačí mít telefonní číslo, se kterým se aplikace propojí.

Pokud se sami setkáváte s výpadky nebo nefunkčními funkcemi, nahlaste chybu tlačítkem v horní části stránky, nebo napište do komentářů.

Nahlášení výpadků pomáhá i dalším uživatelům, kteří pak vědí, že je chyba na straně provozovatele aplikace, a ne na jejich zařízení.

Rychlá kontrola dostupnosti WhatsApp.com

Zde si můžete zkontrolovat dostupnost adresy https://www.whatsapp.com/

Z té je možné si mimo jiné aplikaci stáhnout pro telefony, PC, nebo využít webovou verzi.

K webu se pokusíme připojit a zkusíme, jestli vše proběhne v časovém limitu v pořádku. Pokud ano, kontrola dopadne úspěšně. Pokud se web potýká s výpadky a připojit se nám nepodaří, kontrola dopadne neúspěšně.

Je ovšem potřeba říci, že kontrolujeme pouze a jen to, jestli se nám podaří připojit k webu. Nekontrolujeme tedy funkčnost aplikace nebo všechny funkce. I úspěšná kontrola tedy neznamená, že vše funguje bez problémů. Naopak neúspěšná kontrola celkem jednoznačně ukazuje na nějaké chyby.

Web tedy může sám o sobě fungovat, tedy se k němu připojíme, ale nemusí fungovat přijímání a odesílání zpráv. Naše rychlá kontrola ale neodhalí tyto funkce, respektive že nefungují, neodhalí, stejně jako chyby v mobilní aplikaci.

Pokud se tedy setkáváte s chybami v aplikaci, nahlaste je prosím v horní části stránky tlačítkem.

Podrobnější popis chyb pak můžete napsat do komentářů ve spodní části této stránky.

Jak opravit možné problémy s aplikací WhatsApp

WhatsApp někdy může přestat fungovat, ale jde o takovou chybu, kterou můžeme opravit. Podíváme se na běžná řešení a jak aplikaci zase uvést do provozu.

Změny v síti

Některé aplikace mohou být citlivé na změnu způsobu připojení k internetu. Například z wi-fi na mobilní data nebo obráceně.

WhatsApp tyto změny zvládá dobře, ale pokud jste z nějakého důvodu měnili připojení k internetu, a aplikace přestala fungovat, může být problém právě tady.

Aplikace WhatsApp se zasekla

Klasický zásek nebo zadrhnutí aplikace se zase nejlépe vyřeší restartováním aplikace, nebo i celého zařízení.

Blokace na veřejných wi-fi nebo v zaměstnání

Některé aplikace a přenosy dat mohou být blokovány na některých sítích. Typicky může jít o veřejné wi-fi nebo hlavně sítě v zaměstnání, kdy zaměstnavatel typicky nechce, aby lidé tyto appky v práci využívali.

Řešení je přejít na své připojení, typicky tedy mobilní data.

WhatsApp prostě spadl a je potřeba počkat na obnovení

I tak velké společnosti jako Meta se někdy potýkají s výpadky, které často postihují všechny služby.

Tyto výpadky nemůžeme opravit z naší strany, a je tedy potřeba prostě počkat, než chyby vyřeší provozovatel.

Pro více informací zde uvádíme i odkazy na společnost Meta i další sociální profily, kde je možné se dozvědět více informací o možných výpadcích.

Alternativy za WhatsApp

Pokud vám nefunguje chatovací aplikace, pravděpodobně hledáte náhradu.

Tady uvádíme několik aplikací, které můžete využít, dokud se vše zase neopraví.

Viber

Viber je jednou z nejpoužívanějších chatovacích aplikací a často se bere právě jako konkurent WhatsAppu a Messengeru.

Nabízí všechny zásadní funkce jako zasílání zpráv, fotek nebo videí přes data (tedy neplatíme za SMS nebo MMS).

Viber funguje na telefonech s operačními systémy Android, iOS, telefonech Huawei nebo počítačích s Windows.

Skype

Skype patří společnosti Microsoft. Kromě videohovorů ale nabízí také poměrně kvalitní chatovací aplikaci. Znovu platí, že si je Skype možné stáhnout do PC i na všechny trochu modernější chytré telefony.

Signal

Signal je jedna z nejzabezpečenějších chatovacích aplikací, která byla vytvořena nezávisle za podpory příspěvků a grantů.

Veškerá komunikace je šifrována tak, aby nemohlo dojít ani k chybnému přenesení dat nikomu jinému, než komu jste zprávu posílali.

Signal si můžete stáhnout jako mobilní aplikaci, nebo na počítače se systémy Windows, Mac nebo Linux.

Messenger

Messenger je jednou z nejpoužívanějších chatovacích aplikací na světě, ale stejně jako WhatsApp patří společnosti Meta.

To v praxi znamená, že když výpadek postihne Messenger, obvykle nefunguje také WhatsApp, a samozřejmě i obráceně. Proto tuto aplikaci uvádíme až jako poslední alternativu.

Vyzkoušet Messenger ale určitě můžete, pokud bude fungovat, jde o velmi kvalitní náhradu, než WhatsApp začne zase fungovat.

WhatsApp / Meta na Twitteru

Zde se můžete podívat na poslední příspěvky na Twitteru společnosti Meta, pod kterou spadá WhatsApp, Facebook, Messenger, ale také Instagram. Pokud se Meta potýká se známějším výpadkem, velmi pravděpodobně tyto informace uvidíte právě na Twitteru.

WhatsApp
  • Celkové hodnocení
4.9

WhatsApp

WhatsApp je chatovací aplikace patřící společnosti Meta Platforms Inc.. Dostupná je pro mobilní telefony Android a iOS, pro PC s Windows, nebo ve webové verzi.

Odesílám
Vaše hodnocení - klikněte na hvězdičky pro ohodnocení služby
4.75 (4 hodnocení)

Podobné

Napsat komentář

Vrátit se nahoru stránky