AplikaceWeby

Discord nefunguje? Aktuální výpadky a řešení

Nefunguje Discord? Podívejte se na hlášení ostatních uživatelů

Discord - výpadky služby za posledních 24 hodin
Výpadky
Dnes je a bylo hlášeno výpadků:
0
Výpadky
Včera bylo hlášeno výpadků:
0

V grafu se můžete podívat na nahlášené výpadky a chyby aplikace Discord, ať v aplikaci nebo webové verzi. Pokud vám Discord nefunguje nebo se setkáváte s chybami, kvůli kterým je služba v zásadě nepoužitelná, využijte tlačítko nad grafem a dejte ostatním vědět, že v tom nejsou sami.

Pokud pak máte specifický problém, dejte vědět v komentářích dole na stránce. S problémem mohou pomoci další uživatelé, kteří se s ním třeba také někdy setkali a vědí, co za ním vězí.

Nahlášení nefungujících služeb pomáhá i ostatním uživatelům, kteří vědí, že chyba není v jejich zařízení, a tedy se ani nemusejí pokoušet něco opravit vypnutím jiných aplikací nebo změnou různých nastavení.

Rychlá kontrola dostupnosti Discord.com

Zde si můžete zkontrolovat dostupnost adresy „https://discord.com/, na které Discord funguje ve webové podobě, a kde je možnost si také stáhnout aplikaci pro různá zařízení.

Kontrola proběhne úspěšně v případě, že se nám po kliknutí na tlačítko podaří během několika sekund spojit s webem, který se načte. V případě, že web vrátí chybu nebo bude spojení trvat moc dlouho, dopadne kontrola neúspěšně.

Upozorňujeme, že kontrolujeme pouze fungování a načtení samotného webu, tedy ne aplikací. Stejně tak nekontrolujeme, že všechny funkce Discordu fungují, jak mají. Pokud se tedy web načte, ale například nelze odesílat a přijímat zprávy, tak kontrola dopadne úspěšně, přestože je vlastně služba chybová.

Pokud se tedy setkáváte s nějakou chybou na jinak funkčním webu, dejte nám o ní prosím vědět tlačítkem nahoře na této stránce, a podrobnější popis chyby můžete popsat v komentářích níže.

Je také potřeba upozornit, že kontrola samotného webu Discord není vyloženě nejvhodnější způsob, jak zjistit, že něco nefunguje, protože typicky se výpadky týkají nějaké funkce, a ne úplně spadlých stránek.

Lepší je tak sledovat nahlášené výpadky a chyby ostatních uživatelů, stejně jako reakce v komentářích, které spíše ukážou, že se chyby staly někde na straně Discordu, a chyba tedy není na vašem zařízení.

Pro kontrolu dalších funkcí můžete využít oficiálního webu, kde jsou výpadky zaznamenávány.

Odkazy ke stažení aplikace Discord

Discord funguje v zásadě na všech operačních systémech, tedy na počítačích s Windows, Mac, Linux ale i mobilech a tabletech se systémy Android nebo iOS.

V praxi tedy můžete Discord používat vlastně všech alespoň trochu používaných operačních systémech na počítači, mobilu i tabletu.

Využít je možné také webové verze, která funguje přímo v internetovém prohlížeči, tedy bez stahování čehokoliv.

Všechny odkazy ke stažení najdete přímo na oficiálním webu, kde si jen vyberete, jaké zařízení používáte:

DISCORD SI STÁHNETE Z OFICIÁLNÍHO WEBU ZDE

Jak opravit možné problémy s Discordem

Discord nepadá zase tak často, ale přeci jen se to sem tam stane. Podíváme se na pár možných důvodů a řešení.

Změny v síti

Některé aplikace mohou přestat fungovat správně, když změníte způsob, jakým se připojujete k internetu (například změna z mobilních data na wi-fi či obráceně, nebo změna jedné wi-fi sítě za jinou).

Discord s tímto typicky nemá problém a vše funguje dále, ale pokud aplikace přestala fungovat ve chvíli, kdy jste změnili síť, může za tím být právě to.

Snadné řešení spočívá v restartování aplikace.

Aplikace Discord se zasekla

Zásek některého programu se stává a je to celkem normální. Ideální je aplikaci vypnout a zapnout. Pokud by šlo o zásadnější zásek, bude možná potřeba restartovat celé zařízení.

Nejste v zaměstnání nebo na veřejné wi-fi?

Veřejné nebo wi-fi sítě v zaměstnání, ale také pracovní počítače, mohou blokovat různé aplikace nebo weby. Typicky jde o sociální sítě typu Facebook, Twitter, Instagram, ale může jít samozřejmě i o aplikace typu Discord, které fungují primárně ke komunikaci.

Řešení je pak využít vlastní zařízení a vlastní připojení k internetu, typicky třeba vlastní telefon s mobilními daty.

Discord prostě spadl a je potřeba počkat na opravu

Pokud nic nepomohlo a zvlášť pokud vidíte v grafu nahlášených výpadků na začátku stránky, že se s výpadky setkávají i ostatní uživatelé, pravděpodobně půjde o výpadek přímo na straně Discordu.

V praxi to tedy znamená, že s tímto problémem nic moc neuděláme a na vyřešení bude potřeba počkat, což může trvat typicky v řádku hodin.

Pro více informací zde uvádíme i odkazy na samotný Discord všechny jeho oficiální sociální profily, kde se můžete dozvědět více informací.

Discord na Twitteru

Pokud Aplikace Discord nefunguje nebo se potýká s nějakým problémem, nejspíše se o tom dozvíte na oficiálním Twitterovém feedu:

Alternativy za Discord

Discord lze využívat pro komunikaci s jednotlivci, nebo jako komunitní aplikaci. Co se týče oné komunity, tak zde bude hledání nějaké rozumné alternativy složité, protože jste v praxi po dobu znefunkčnění Discordu od komunit vlastně odříznuti. V tomto případě je nejlepší asi prostě počkat, než se vše opraví a vše začne fungovat.

Alternativy tak nabízíme spíše v oblasti chatování nebo voice chatu, které nabízejí i další služby, a u kterých není zase tak složité si na individuální bázi předat kontakt.

Messenger

Messenger je chatovací aplikace spadající pod Facebook. Na mobilech a tabletech funguje jako samostatná aplikace, ve webové verzi je možné využít stránku Messenger.com nebo přímo Facebook.com.

Jde o jednu z nejpoužívanějších appek pro zasílání zpráv, fotek, gifů, videí či zvukových nahrávek.

Pro základní komunikaci tedy stačí více než dostatečně. Potřeba je pouze mít učet u Facebooku.

MESSENGER SI STÁHNETE Z OFICIÁLNÍHO WEBU ZDE

WhatsApp

WhatsApp také patří Facebooku a je to nejpoužívanější chatovací aplikace na světě. Účty fungují na úrovni telefonních čísel, ale lze si i stáhnout aplikaci pro PC a tu propojit s telefonem.

WhatsApp nabízí v zásadě vše, co si lze od chatovací appky přát, ale zaměřena je zejména na komunikaci s jednotlivci nebo menšími skupinami, tedy ne jako komunitní aplikace.

WHATSAPP SI STÁHNETE Z OFICIÁLNÍHO WEBU ZDE

Viber

Viber je další aplikace, kterou můžete využít pro chatování. Spustíte ji na telefonech a tabletech s operačními systémy Android, iOS, telefonech Huawei nebo počítačích s Windows.

VIBER SI STÁHNETE Z OFICIÁLNÍHO WEBU ZDE

Skype

Skype patří společnosti Microsoft a je super pro využití hlasových nebo video hovorů.

Skype si můžete stáhnout do PC i na všechny trochu modernější chytré telefony.

SKYPE SI STÁHNETE Z OFICIÁLNÍHO WEBU ZDE
Discord
  • Celkové hodnocení
4.8

Discord

Discord je platforma pro komunikaci v rámci komunit, ale i mezi jednotlivci. Je možné vytvářet otevřené nebo uzavřené místnosti (Discord servery), ve kterých se mohou nacházet i takzvaní boti, kteří umí automatizovaně plnit požadavky uživatelů.

Odesílám
Vaše hodnocení - klikněte na hvězdičky pro ohodnocení služby
4 (2 hodnocení)

Podobné

Napsat komentář

Vrátit se nahoru stránky