Sociální sítěAplikace

Snapchat nefunguje? Aktuální výpadky a řešení

Nefunguje Snapchat? Podívejte se na hlášení ostatních uživatelů

Snapchat - výpadky služby za posledních 24 hodin
Výpadky
Dnes je a bylo hlášeno výpadků:
0
Výpadky
Včera bylo hlášeno výpadků:
0

V grafu se můžete podívat na nahlášené výpadky a chyby aplikace Snapchat. Pokud vám Snapchat nefunguje nebo se setkáváte s chybami, kvůli kterým je služba v zásadě nepoužitelná, využijte tlačítko nad grafem a dejte ostatním vědět, že v tom nejsou sami.

Pokud pak máte specifický problém, dejte vědět v komentářích dole na stránce. S problémem mohou pomoci další uživatelé, kteří se s ním třeba také někdy setkali a vědí, co za ním vězí.

Nahlášení nefungujících služeb pomáhá i ostatním uživatelům, kteří vědí, že chyba není v jejich zařízení, a tedy se ani nemusejí pokoušet něco opravit vypnutím jiných aplikací nebo změnou různých nastavení.

Rychlá kontrola dostupnosti accounts.snapchat.com

Zde si můžete zkontrolovat dostupnost adresy „https://accounts.snapchat.com/, tedy přihlašovací stránky webové verze, na které je možné se i zaregistrovat.

Kontrola proběhne úspěšně v případě, že se nám po kliknutí na tlačítko podaří během několika sekund spojit s webem, který se načte. V případě, že web vrátí chybu nebo bude spojení trvat moc dlouho, dopadne kontrola neúspěšně.

Upozorňujeme, že kontrolujeme pouze fungování a načtení samotného webu, tedy ne mobilních aplikací, na kterých primárně Snapchat funguje. Nekontrolujeme ani další funkce, jako jestli lze odesílat/přijímat zprávy nebo cokoliv dalšího.

Pokud se tedy setkáváte s nějakou chybou na jinak funkčním webu, dejte nám o ní prosím vědět tlačítkem nahoře na této stránce, a podrobnější popis chyby můžete popsat v komentářích níže.

Je také potřeba upozornit, že kontrola samotného webu Snapchat není vyloženě nejvhodnější způsob, jak zjistit, že něco nefunguje, protože typicky se výpadky týkají nějaké funkce v aplikaci, a ne úplně spadlých stránek nebo nefunkční přihlašovací stránky.

Lepší je tak sledovat nahlášené výpadky a chyby ostatních uživatelů, stejně jako reakce v komentářích, které spíše ukážou, že se chyby staly někde na straně Snapchatu, a chyba tedy není na vašem zařízení.

Odkazy ke stažení aplikace Snapchat

Snapchat je z principu fungování na základě posílání instantních fotek a videí dostupný jako aplikace pro mobily a tablety se systémy Android nebo iOS.

Přestože lze aplikaci rozchodit i na PC, tak je to relativně zbytečné, protože prostě v tomto případě nemá významnější využití (přeci jen focení s počítačem není úplně běžné).

Všechny odkazy ke stažení najdete přímo na oficiálním webu, nebo zde, kde si jen vyberete, jaké zařízení používáte:

Jak opravit možné problémy se Snapchatem

Snapchat nepadá zase tak často, ale přeci jen se to sem tam stane. Podíváme se na pár možných důvodů a řešení.

Změny v síti

Některé aplikace mohou přestat fungovat správně, když změníte způsob, jakým se připojujete k internetu (například změna z mobilních data na wi-fi či obráceně, nebo změna jedné wi-fi sítě za jinou).

Snapchat s tímto typicky nemá problém a vše funguje dále, ale pokud aplikace přestala fungovat ve chvíli, kdy jste změnili síť, může za tím být právě to.

Hlavně to může být znát ve chvíli, kdy se změna sítě trefila do času odesílání zprávy.

Snadné řešení spočívá v restartování aplikace.

Aplikace Snapchat se zasekla

Zásek některého programu se stává a je to celkem normální. Ideální je aplikaci vypnout a zapnout. Pokud by šlo o zásadnější zásek, bude možná potřeba restartovat celé zařízení.

Nejste v zaměstnání nebo na veřejné wi-fi?

Veřejné nebo wi-fi sítě v zaměstnání, ale také pracovní počítače, mohou blokovat různé aplikace nebo weby. Typicky jde o sociální sítě typu Facebook, Twitter, Instagram, ale může jít samozřejmě i o aplikace typu Snapchat, které fungují primárně ke komunikaci.

Řešení je pak využít vlastní zařízení a vlastní připojení k internetu, typicky třeba vlastní telefon s mobilními daty.

Snapchat prostě spadl a je potřeba počkat na opravu

Pokud nic nepomohlo a zvlášť pokud vidíte v grafu nahlášených výpadků na začátku stránky, že se s výpadky setkávají i ostatní uživatelé, pravděpodobně půjde o výpadek přímo na straně Snapchatu.

V praxi to tedy znamená, že s tímto problémem nic moc neuděláme a na vyřešení bude potřeba počkat, což může trvat typicky v řádku hodin.

Pro více informací zde uvádíme i odkazy na samotný Snapchat všechny jeho oficiální sociální profily, kde se můžete dozvědět více informací.

Snapchat na Twitteru

Tady e můžete podívat na podporu Snapchatu na oficiálním Twitterovém profilu. Tam se obvykle zveřejňují i známé problémy a výpadky, které jsou tedy v procesu opravy:

Alternativy za Snapchat

Snapchat je poměrně specifická aplikace, ve které se komunikuje pouze zasíláním fotek nebo videí, které navíc rychle zmizí. Najít nějakou alternativu, která funguje stejně, je složitější. Vznikla řada aplikací, ovšem žádná se neujala, a Snapchat je tak v zásadě stále jediný svého druhu, alespoň co se týče masové popularity.

Když tak zmiňujeme alternativy, nejde nutně o aplikace, které fungují stejně, jako spíše o aplikace, které umožní nějakou formu komunikace formou obrázků nebo videí (případně i „postaru“ formou textu), ovšem bez onoho automatického vymazání zpráv, který umožňuje Snapchat.

Messenger

Messenger je chatovací aplikace spadající pod Facebook. Na mobilech a tabletech funguje jako samostatná aplikace, ve webové verzi je možné využít stránku Messenger.com nebo přímo Facebook.com.

Jde o jednu z nejpoužívanějších appek pro zasílání zpráv, fotek, gifů, videí či zvukových nahrávek.

Pro základní komunikaci tedy stačí více než dostatečně. Potřeba je pouze mít učet u Facebooku.

WhatsApp

WhatsApp také patří Facebooku a je to nejpoužívanější chatovací aplikace na světě. Účty fungují na úrovni telefonních čísel, ale lze si i stáhnout aplikaci pro PC a tu propojit s telefonem.

WhatsApp nabízí v zásadě vše, co si lze od chatovací appky přát, ale zaměřena je zejména na komunikaci s jednotlivci nebo menšími skupinami, tedy ne jako komunitní aplikace.

Viber

Viber je další aplikace, kterou můžete využít pro chatování. Spustíte ji na telefonech a tabletech s operačními systémy Android, iOS, telefonech Huawei nebo počítačích s Windows.

Skype

Skype patří společnosti Microsoft a je super pro využití hlasových nebo video hovorů.

Skype si můžete stáhnout do PC i na všechny trochu modernější chytré telefony.

Snapchat
  • Celkové hodnocení
4.8

Snapchat

Snapchat je mobilní aplikace pro chatování formou okamžitých fotek nebo videí. Odeslané fotografie nebo videa navíc po několika sekundách zmizí.

Odesílám
Vaše hodnocení - klikněte na hvězdičky pro ohodnocení služby
4 (2 hodnocení)

Podobné

Napsat komentář

Vrátit se nahoru stránky