TelevizeInternetTV, mobil a internet

ÚVT internet nebo TV nefungují? Aktuální výpadky a řešení

Nefunguje ÚVT? Podívejte se na hlášení výpadků ostatních uživatelů

ÚVT - výpadky služby za posledních 24 hodin
Výpadky
Dnes je a bylo hlášeno výpadků:
0
Výpadky
Včera bylo hlášeno výpadků:
0

V grafu se můžete podívat na nahlášené výpadky ÚVT, který je poskytovatelem internetu, internetové TV a dalších online služeb po celé ČR.

Pokud se setkáváte s výpadky služby, nefunguje internet nebo televize, nahlásit je můžete nahoře této stránky pomocí tlačítka. Podrobněji pak můžete problém popsat do komentářů, kde se také můžete dozvědět více informací od dalších uživatelů, případně můžete pomoci někomu, kdo se se stejnou chybou setkává, ale umíte ji opravit.

Odkazy i telefonní čísla najdete níže ve článku, stejně tak i odkazy na oficiální sociální profily ÚVT.

Rychlá kontrola dostupnosti ÚVT

Zde si můžete zkontrolovat dostupnost adresy „https://uvtnet.cz/„, tedy oficiálního webu, na kterém najdete odkazy ke stažení i další informace.

Kliknutím na tlačítko spustíte kontrolu funkčnosti webu, se kterým se pokusíme spojit a zjistíme, jestli se správně načte. Pokud se to během několika sekund podaří, proběhne kontrola úspěšně. V opačném případě tlačítko zčervená, což může indikovat nějaký problém na straně ÚVT.

Sociální profily ÚVT

Pro více informací zde uvádíme i odkazy na ÚVT a všechny jeho oficiální sociální profily, kde se můžete dozvědět více informací nebo se i poptat na aktuální výpadky:

ÚVT kontakt v případě poruch – technická podpora

Pokud se setkáte s výpadky nebo poruchami, a vypadá to, že se s výpadkem setkáváte sami, bude nejlepší využít technické podpory ÚVT. Využít můžete tyto kontakty:

Kontakty na technickou podporu ÚVT
Možnost kontaktuKontaktKdy kontaktovat
Telefon227 023 023Po-Pá 8-20, So-Ne a svátky 10-16
E-mailpodpora@uvtnet.cz Nonstop

Více kontaktů v případě dalších situací najdete přímo na oficiálním webu uvtnet.cz

Nejčastější řešení výpadků a nefunkčních služeb

Kontrola připojení a napájení

Nejprve je důležité zkontrolovat, zda jsou vaše zařízení správně připojena a napájena. Níže je uveden seznam kroků, které můžete podniknout:

 • Zkontrolujte napájení zařízení: Ujistěte se, že všechna zařízení, jako je modem, router nebo televizor, jsou správně připojena k elektrické síti. Zjistěte také, že je zásuvka plně funkční, například zapojením jiného zařízení, o kterém jste si jisti, že funguje.
 • Ověřte kabelová připojení: Zkontrolujte, zda jsou všechny kabely správně připojeny ke svým příslušným portům. Ujistěte se, že nejsou poškozené nebo neodpojené.
 • Restartujte zařízení: V některých případech může restartování zařízení pomoci vyřešit drobné problémy. Vypněte napájení zařízení, počkejte několik sekund až celou minutu, a poté ho znovu zapněte.

Nastavení sítě wifi

Pokud máte problémy s wifi připojením, zde je několik kroků, které můžete vyzkoušet:

 • Zkontrolujte správnost hesla: Ujistěte se, že zadáváte správné heslo pro připojení k wifi síti. Můžete také vyzkoušet změnu hesla a opětovné připojení zařízení.
 • Přejděte na jiný kanál: Pokud se ve vašem okolí nachází více wifi sítí, může docházet ke konfliktu signálů. V nastavení routeru můžete změnit kanál, na kterém vysíláte.
 • Změňte polohu zařízení: Pokud je signál wifi slabý, může pomoci změna polohy zařízení. Vyzkoušejte umístit router na jiné místo nebo zvážte použití wifi extenderu.

Oprava televizního signálu

Pokud máte problémy s televizním signálem, můžete zvážit následující kroky:

 • Zkontrolujte připojení kabelů: Ujistěte se, že všechny kabely jsou správně připojené k televizoru a set-top boxu. Pokud používáte anténu, zkontrolujte její připojení.
 • Zkuste nový kabel nebo konektor: Pokud je kabel poškozený, může to mít negativní vliv na kvalitu signálu. Vyzkoušejte použít nový kabel nebo konektor.
 • Kontaktujte poskytovatele služeb: Pokud se problém s televizním signálem nevyřeší, může být nutné kontaktovat poskytovatele služeb a požádat o technickou podporu.

Aktualizace zařízení a ovladačů

Aktualizace zařízení a ovladačů může pomoci vyřešit problémy spojené s nefunkčním připojením. Zde je několik tipů:

 • Zkontrolujte dostupné aktualizace: Zkontrolujte, zda jsou pro vaše zařízení dostupné nové aktualizace firmwaru. Tyto aktualizace mohou opravit chyby a zlepšit výkon zařízení.
 • Aktualizujte firmware routeru: Pokud máte vlastní router, zkontrolujte, zda je dostupná aktualizace firmwaru. Postup aktualizace se může lišit v závislosti na modelu routeru.
 • Aktualizujte ovladače televizoru: Pokud máte problémy s televizním signálem, zkontrolujte, zda jsou dostupné aktualizace ovladačů pro váš televizor. Můžete je stáhnout a nainstalovat podle instrukcí výrobce.

Resetování zařízení

V některých případech může být nutné resetovat zařízení na výchozí nastavení. Tímto způsobem se odstraní všechny konfigurace a nastavení. Zde jsou některé kroky, které můžete provést:

 • Resetování routeru: Na zadní straně routeru by měl být tlačítko pro resetování. Držte jej stisknuté po dobu několika sekund, dokud se zařízení nezresetuje.
 • Resetování televizoru nebo modemu: Některé televizory a modemy mají také možnost resetování do továrního nastavení. Zjistěte, jak tento proces provést u vašeho konkrétního zařízení. Poté je potřeba vše nastavit, jako kdybyste zařízení právě vybalili nové z krabice.

Vyhledání technické podpory

Pokud výše uvedené kroky nepomohou vyřešit váš problém, můžete se obrátit na technickou podporu od poskytovatele internetových služeb. Zde je, co můžete udělat:

 • Kontaktujte poskytovatele internetových služeb: Zavolejte na zákaznickou linku ÚVT a popište jim svůj problém. Technická podpora by vám měla poskytnout další pokyny a případně zajistit návštěvu technika.
 • Zavolejte do zákaznické podpory: Pokud používáte konkrétní zařízení, jako je televizor nebo router, můžete také zavolat do zákaznické podpory výrobce. Vyškolení technici vám mohou poskytnout další informace a asistenci.

Prevence budoucích problémů

Aby se zabránilo budoucím problémům s nefunkčním internetem, wifi nebo televizním signálem, je důležité přijmout preventivní opatření. Zde je několik tipů:

 • Zabezpečte svou síť wifi: Použijte silné heslo a šifrování (například WPA2) pro svou wifi síť. Ujistěte se, že nejsou povoleny nebo připojeny neznámá zařízení.
 • Pravidelně aktualizujte zařízení: Sledujte aktualizace firmware, ovladačů a softwaru pro vaše zařízení. Tyto aktualizace často zahrnují opravy chyb a zlepšení výkonu.
 • Vyvarujte se fyzického poškození: Dbejte na to, aby vaše zařízení nebyla vystavena fyzickým poškozením, jako jsou pády, nárazy nebo voda. Pečlivě zacházejte s kabely a zařízeními.

Závěr

Problémy s nefunkčním internetem, wifi nebo televizním signálem mohou být frustrující, ale často je možné je vyřešit několika jednoduchými kroky. V tomto článku jsme se podívali na několik tipů a postupů, které vám mohou pomoci obnovit funkčnost vašeho připojení. Pokud se problém nevyřeší, neváhejte kontaktovat technickou podporu od poskytovatele služeb. Ujistěte se, že pravidelně aktualizujete svá zařízení a přijmete preventivní opatření k minimalizaci budoucích problémů.

Časté otázky

Jak dlouho by měl trvat restart zařízení?

Restart zařízení by měl trvat alespoň několik sekund, pro jistotu se doporučuje i celá minuta. Počkejte, až se zařízení úplně vypne a poté ho znovu zapněte.

Jaké další kroky mohu podniknout, pokud problémy s internetem nebo TV přetrvávají?

Pokud problémy přetrvávají, můžete zkusit aktualizovat firmware routeru, změnit polohu zařízení nebo kontaktovat poskytovatele technické podpory.

Jak často bych měl aktualizovat zařízení a ovladače?

Doporučuje se pravidelně kontrolovat dostupné aktualizace a provádět aktualizace přibližně jednou za 3-6 měsíců.

Jak mohu zabezpečit svou síť wifi?

Jak mohu zabezpečit svou síť wifi? Abyste zabezpečili svou síť wifi, použijte silné heslo, šifrování a omezte přístup neznámým zařízením pomocí filtrace MAC adres nebo jiných bezpečnostních funkcí vašeho routeru.

ÚVT Internet s.r.o.
 • Celkové hodnocení
4.3

ÚVT Internet s.r.o.

ÚVT Internet s.r.o. je soukromá společnost nabízející internetové připojení a televizi po celé ČR.

Odesílám
Vaše hodnocení - klikněte na hvězdičky pro ohodnocení služby
4 (1 hodnocení)

Podobné

Napsat komentář

Vrátit se nahoru stránky