TelevizeInternetTV, mobil a internet

WIA internet nebo TV nefungují? Aktuální výpadky a řešení

Nefunguje WIA? Podívejte se na hlášení výpadků ostatních uživatelů

WIA - výpadky služby za posledních 24 hodin
Výpadky
Dnes je a bylo hlášeno výpadků:
0
Výpadky
Včera bylo hlášeno výpadků:
0

V grafu se můžete podívat na nahlášené výpadky WIA, který je poskytovatelem internetu, TV a dalších online služeb po celé České republice.

Pokud se setkáváte s výpadky služby, nefunguje internet nebo televize nebo cokoliv jiného, nahlásit je můžete nahoře této stránky pomocí tlačítka. Podrobněji pak můžete problém popsat do komentářů, kde se také můžete dozvědět více informací od dalších uživatelů, případně můžete pomoci někomu, kdo se se stejnou chybou setkává, ale umíte ji opravit.

Odkazy i telefonní čísla najdete níže ve článku, stejně tak i odkazy na oficiální sociální profily WIA.

Rychlá kontrola dostupnosti WIA

Zde si můžete zkontrolovat dostupnost adresy „https://wia.cz/„, tedy oficiálního webu, na kterém najdete odkazy ke stažení i další informace.

Kliknutím na tlačítko spustíte kontrolu funkčnosti webu, se kterým se pokusíme spojit a zjistíme, jestli se správně načte. Pokud se to během několika sekund podaří, proběhne kontrola úspěšně. V opačném případě tlačítko zčervená, což může indikovat nějaký problém na straně WIA.

Sociální profily WIA

Pro více informací zde uvádíme i odkazy na WIA a všechny jeho oficiální sociální profily, kde se můžete dozvědět více informací nebo se i poptat na aktuální výpadky:

WIA kontakt v případě poruch – technická podpora

Pokud se setkáte s výpadky nebo poruchami, a vypadá to, že se s výpadkem setkáváte sami, bude nejlepší využít technické podpory WIA. Využít můžete tyto kontakty:

Kontakty na technickou podporu WIA
Možnost kontaktuKontaktKdy kontaktovat
Telefon225 372 055Nonstop
E-mailinfo@wia.czNonstop

Více kontaktů v případě dalších situací najdete přímo na oficiálním webu wia.cz

WIA na Twitteru

Tady najdete oficiální Twitterový feed WIA. Pokud se setkáváte s výpadky, o kterých poskytovatel služeb ví, nejspíše bude o nefungujících službách informovat právě zde.

Nejčastější řešení výpadků a nefunkčních služeb

Jak zjistit, zda je problém s internetem, wifi nebo televizním signálem

Než začnete řešit problém, je důležité zjistit, zda je skutečně problém s internetem, wifi nebo televizním signálem. Zkontrolujte, zda jsou i ostatní zařízení v domácnosti postižena stejným problémem. Pokud ne, pravděpodobně je problém na straně vašeho zařízení.

Kontrola připojení

Prvním krokem je zkontrolovat fyzické připojení vašeho zařízení k internetu, wifi nebo televiznímu signálu. Zkontrolujte, zda jsou všechny kabely správně připojeny a zda jsou konektory čisté. Případně je odpojte a znovu připojte.

Restartování zařízení

Často může pomoci jednoduchý restart zařízení. Vypněte modem, směrovač a televizor a počkejte několik sekund až minut. Poté je zapněte znovu a zkontrolujte, jestli se problém vyřešil.

Kontrola hardwaru

Zkontrolujte, zda jsou vaše zařízení v dobrém stavu. Pokud máte poškozený kabel nebo poškozenou anténu wifi, může to mít vliv na výkon a stabilitu sítě. Ujistěte se, že všechno je v pořádku a nepoškozené.

Kontrola konfigurace sítě

Zkuste zkontrolovat konfiguraci sítě. Zjistěte, zda jsou všechna zařízení správně nakonfigurována a zda mají správně nastavené IP adresy a DNS servery. Pokud si nejste jisti, jak to udělat, můžete se obrátit na technickou podporu poskytovatele služeb.

Aktualizace firmware

Aktualizace firmwaru vašeho modemu, směrovače nebo televizoru může pomoci vyřešit některé problémy. Zkontrolujte webové stránky výrobce zařízení a zjistěte, zda jsou k dispozici aktualizace firmware. Pokud ano, postupujte podle pokynů k jejich instalaci.

Vyhledání signálových překážek

Někdy mohou signály wifi a televize být narušeny jinými zařízeními ve vašem okolí. Například mikrovlnná trouba, bezdrátové telefony nebo jiná zařízení mohou mít vliv na sílu signálu. Zkuste umístit svá zařízení do větší vzdálenosti od těchto potenciálních rušičů.

Změna kanálu wifi

Pokud máte problémy se slabým wifi signálem, zkuste změnit kanál wifi. Výchozí kanál může být přeplněný, což způsobuje rušení signálu. Ve vašem směrovači můžete změnit kanál a najít tak ten, který poskytuje nejlepší výkon.

Zabezpečení sítě wifi

Ujistěte se, že máte zabezpečenou wifi síť. Pokud je vaše síť nechráněná, mohou se do ní neoprávnění uživatelé připojit a využívat váš internetový připojení. Nastavte silné heslo a povolte šifrování WPA2 nebo WPA3 pro zvýšenou bezpečnost.

Zkuste resetovat zařízení

Pokud se problém s internetem, wifi nebo televizním signálem nevyřeší, můžete zkusit resetovat svá zařízení na výchozí tovární nastavení. Před tímto krokem si však zaznamenejte všechny potřebné informace, přihlašovací údaje a konfiguraci, abyste je mohli znovu nastavit.

Po resetování zařízení do továrního nastavení bude zařízení v takovém stavu, jako když jste jej poprvé vybalili z krabice (alespoň co se nastavení týče). Pokud si nejste jisti, jak z tohoto stavu zařízení nastavit, obraťte se na zákaznickou podporu.

Ověřte si dodavatele služeb

V některých případech může být problém s nefunkčním internetem, wifi nebo televizním signálem způsoben samotným poskytovatelem služeb. Zkontrolujte, zda jsou na straně poskytovatele nějaké rušení nebo výpadky. Můžete se podívat na jejich webové stránky nebo kontaktovat zákaznickou podporu.

Pomoci mohou také hlášení ostatních uživatelů v horní části této stránky.

Kontaktujte poskytovatele internetových služeb

Pokud se problém stále nevyřeší, je nejlepší kontaktovat přímo svého poskytovatele internetových služeb. Informujte je o problému a popište veškeré kroky, které jste již podnikli. Technická podpora vám bude schopna poskytnout další pomoc a případně naplánovat návštěvu technika.

Jak zvýšit rychlost internetu

Pokud máte problémy s pomalým internetem, existuje několik kroků, které můžete podniknout k jeho zvýšení:

 • Ujistěte se, že nemáte otevřených příliš mnoho aplikací nebo stránek, které využívají širokopásmové připojení.
 • Odstraňte dočasné soubory a cookies ze svého prohlížeče.
 • Zkuste použít kabelové připojení místo bezdrátového, pokud je to možné.
 • Aktualizujte svůj modem nebo směrovač na novější model s podporou vyšší rychlosti.

Jak zlepšit sílu wifi signálu

Pokud máte problémy se slabým wifi signálem, zde je několik tipů, jak ho zlepšit:

 • Umístěte směrovač ideálně doprostřed bytu či domu a vyhněte se umístění poblíž rušivých zařízení.
 • Zkuste použít wi-fi extender pro dosahu wifi signálu.
 • Aktualizujte firmware svého směrovače na nejnovější verzi.
 • Zvažte nákup silnější antény pro svůj směrovač.

Jak vylepšit televizní signál

Pokud máte problémy s televizním signálem, zde je několik kroků, které můžete podniknout:

 • Zkontrolujte, zda jsou všechny kabely správně připojeny a zda jsou konektory čisté.
 • Zkuste přeladit televizní stanice nebo vyhledat nové kanály.
 • Ujistěte se, že máte správně nakonfigurovanou anténu nebo satelitní přijímač.
 • Zkuste aktualizovat firmware vašeho televizoru na nejnovější verzi.

Závěr

Oprava problémů s nefunkčním internetem, wifi nebo televizním signálem může být frustrující, ale s těmito kroky byste měli být schopni vyřešit většinu běžných problémů. Pokud se však potýkáte s vážnějšími technickými problémy, je vždy nejlepší kontaktovat svého poskytovatele služeb a požádat o odbornou pomoc.

Časté otázky (FAQ)

Jak dlouho bych měl počkat po restartu zařízení, než zkusím znovu připojit?

Restart zařízení by měl trvat alespoň několik sekund, pro jistotu se doporučuje i celá minuta. Počkejte, až se zařízení úplně vypne a poté ho znovu zapněte.

Jaká zařízení nebo překážky mohou rušit wi-fi signál?

Signál wi-fi mohou rušit zařízení jako mikrovlnné trouby, bezdrátové telefony, ale také stěny nebo dveře.

Co dělat, když se po všech opatřeních problém stále nevyřeší?

V takovém případě je nejlepší kontaktovat svého poskytovatele internetových služeb a požádat o odbornou pomoc. Mohou poslat technika nebo poskytnout další návod k řešení problému.

Jaké jsou nejčastější příčiny slabého televizního signálu?

Mezi nejčastější příčiny patří špatně nastavená anténa, rušení z jiných elektronických zařízení, špatné povětrnostní podmínky nebo vzdálenost od televizního vysílače.

WIA
 • Celkové hodnocení
4.3

WIA

WIA je soukromá společnost nabízející internetové připojení a televizi po celé České republice.

Odesílám
Vaše hodnocení - klikněte na hvězdičky pro ohodnocení služby
3 (1 hodnocení)

Podobné

Napsat komentář

Vrátit se nahoru stránky