Streamy

SledujFilmy.io nefunguje? Aktuální výpadky a řešení

Nefunguje SledujFilmy? Podívejte se na hlášení ostatních uživatelů

SledujFilmy.io - výpadky služby za posledních 24 hodin
Výpadky
Dnes je a bylo hlášeno výpadků:
0
Výpadky
Včera bylo hlášeno výpadků:
0

Výše můžete vidět nahlášené výpadky online streamovací služby SledujFilmy.io, která nabízí filmy online k přehrání zdarma.

Jde o sesterskou stránku SledujSerialy.io, která, jak název napovídá, nabízí zase seriály.

Kliknutím na tlačítko nad grafem můžete sami nefunkční službu nahlásit pro dnešní den. Podrobnější informace o tom, proč vám funkce nefunguje, můžete napsat do komentářů vespod této stránky.

Rychlá kontrola dostupnosti SledujFilmy.io

Zde si můžete zkontrolovat dostupnost adresy „https://www.sledujfilmy.io/, tedy oficiálního webu SledujFilmy.

Po kliknutí na tlačítko proběhne okamžitá kontrola toho, jestli jsme schopni se s webem spojit a dostaneme kladnou odpověď. Pokud se nám spojení nepodaří nebo bude vše trvat moc dlouho, proběhne kontrola neúspěšně.

Snadno tak zjistíte, jestli je chyba ve vašem zařízení, a je třeba ji nějak vyřešit, nebo jestli jde o chybu na straně Sledujfilmy, kdy se připojení nedaří ani z jiných zařízení.

Je potřeba říci, že kontrolujeme pouze a jen to, jestli fungují webové stránky, které nevrací chybu. Nekontrolujeme ale žádné jiné funkcionality jako jestli jde přehrát video, vyhledávat nebo cokoliv dalšího.

Pokud se setkáváte s jinými chybami, ale jinak webové stránky SledujFilmy fungují, dejte nám o tom vědět v komentářích pod tímto článkem, a nezapomeňte nefunkční web nahlásit tlačítkem nahoře na stránce.

Proč nefunguje SledujFilmy.io a pár tipů na opravu

SledujFilmy.io je web, který nabízí ke sledování filmy online zdarma, kdy provozovatelé vydělávají reklamou. Asi není nijak překvapivé, že studia, producenti nebo oficiální placené streamovací stanice nemají z podobných služeb radost, a snaží se je uzavřít.

Český zákon i rozhodnutí soudu ale obecně říkají, že „odkaz není zločin“ a obecně můžeme odkazovat na cokoliv. Právě takto weby jako Sledujfilmy fungují. Videa neskladují nikde u sebe, ale pouze vkládají odkazy (respektive kousek kódu) na videa, která jsou na serverech v jiných státech.

Principiálně je to stejné, jako vkládání videí třeba z YouTube nebo Twitch na web. Video je na YouTube a fyzicky je uloženo na serverech společnosti Google, která YouTube vlastní, ale video si jde přehrát i na webu, kde je vloženo.

Takto se k tomu vyjádřil soud v kauze jiných, ale identicky fungujících webů:

…jednotlivá autorská díla byla umístěna na jiných serverech, přičemž na webové stránky www.sledujemefilmy.cz a www.sledujuserialy.cz byly umisťovány pouze tzv. embedované odkazy na díla zveřejněna a uložena na jiných internetových serverech.

Je ale také potřeba říct, že toto rozhodnutí platí v České republice, a ne obecně po celém světě. Filmové studio v USA tak klidně může podobné weby žalovat a vymáhat odškodnění nebo se snažit web zavřít. To se stalo v případě webů FreeFilm.to a FreeSerial.to, které ukončily provoz po žalobě v Kalifornii.

Tohle píšeme hlavně z toho důvodu, že weby jako SledujFilmy a další mohou takříkajíc zavřít krám poměrně rychle a nenávratně. Někdy stojí za vypadlým webem technická chyba, někdy může jít i o kompletní uzavření služby z důvodů, které nejsou vždy zcela jasné.

Podíváme se na nejběžnější důvody, proč SledujFilmy nefunguje, jaké kroky můžeme podniknout, a naopak kdy je potřeba prostě vyčkat. Stejně tak na konci stránky najdete odkazy na podobné služby, které poslouží, než SledujFilmy zase začne fungovat.

Zkontrolujte překlepy a koncovku – správná adresa je sledujfilmy.io

Služby jako SledujFilmy a podobné relativně často (obvykle každých pár let) mění adresu svých stránek. Důvodů je řada, jako snaha zabránit vymazání webu nebo nemuset uvádět osobní údaje o majiteli domény. V praxi to znamená, že je potřeba aktualizovat své záložky v prohlížeči, a zvyknout si navštěvovat trochu jinou adresu, která se typicky mění v koncovce.

Například Sledujfilmy slouho fungovaly na sledujfilmy.sk, kde se z koncovky .sk stalo .to, které se změnilo na aktuální správné sledujfilmy.io.

Stejně tak nefungují žádné jiné koncovky typu .cz, .sk nebo .com. Všechny tyto adresy by byly chybné a zobrazily chybu nebo jiné weby.

Při napsání adresy webu ručně také zkontrolujte překlepy, které by také znamenaly chybu.

SledujFilmy může být blokován bezpečnostním software

Bezpečnostní software na našem počítači nás chrání před viry a útoky. Obecně vzato ho velmi potřebujeme, ale také se může stát, že jako hrozbu vyhodnotí něco, do hrozba není.

To se často může stávat právě webům typu SledujFilmy, které nabízejí streamovaný obsah zdarma.

Zabezpečovací software je vyhodnotí jako rizikové a začne přístupy na ně blokovat.

V praxi to vypadá tak, že pro vás vypadá web nedostupný a že se nijak neotevře, přestože je na vině právě zabezpečovací software, který vás na stránky nepustí.

S tímto se obecně mohou setkávat všechny služby podobného zaměření jako Bombuj, FreeFilm a další. Naopak služby jako Netflix, HBO Max a další oficiální se s tímto zabývat nemusí.

Řešením je přidat do výjimek adresu webu, ke kterému se chcete připojit.

Tady najdete návody, jak na to, přímo na oficiálních webech nejpoužívanějších bezpečnostních programů:

Nejste v zahraničí nebo nepoužíváte VPN?

Vaše IP adresa odhaluje vaši přibližnou polohu. Některé weby mohou podle vaší polohy zablokovat přístup.

Typicky mohou například české weby povolovat přístupy pouze z České republiky, nebo blokovat některé specifické státy.

Důvodů, proč se toto může dít, je více, ale podstatné je s tím někdy počítat.

Pokud jste na dovolené nebo využíváte VPN, které může maskovat vaši polohu (respektive se vlastně tváříte, že jste úplně jinde, než jste), mohou některé weby přestat fungovat.

Řešení je pak VPN vypnout, případně jako polohu zvolit Českou republiku.

Pozor na blokátory reklam

Weby typu SledujFilmy a další vydělávají zobrazováním reklamy. Každý uživatel, který nevidí reklamy, logicky nic nevydělá.

Proto tyto weby mohou aktivně blokovat uživatele, u kterých detekují rozšíření v prohlížeči, které blokuje reklamy.

Často to funguje tak, že sice samotným webem můžete procházet bez omezení, ale nelze spouštět videa.

O tom, že máte zapnutý blokátor reklamy, vás upozorní samotný web, a typicky pro spuštění čehokoliv je nutné tyto blokátory vypnout a smířit se s reklamou.

SledujFilmy.io má výpadek a je potřeba vyčkat

Zatímco s předchozími body jsme mohli něco udělat, pokud web prostě spadne, je potřeba vyčkat. Důvodů k pádu webů je celá řada, může jít o technickou závadu, přetížení nebo hackerský útok.

V tomto případě nelze nikdy ani vyloučit to, že se na SledujFilmy zaměřilo nějaké studio nebo asociace, a že jde o vážnější problém nebo i trvalé uzavření služby.

Tak či onak je potřeba vyčkat, než se vše zase zprovozní, nebo se dozvíme nějaké nové informace o tom, jestli služba začne zase fungovat. Že jde o výpadek nejen na vašem zařízení poznáte podle hlášení ostatních uživatelů, ale i negativní kontroly, kterou najdete na této stránce.

Více informací se můžete dozvědět na sociálních profilech Sledujfilmy:

Kde sledovat seriály, když SledujFilmy.io nefunguje

Webů typu SledujFilmy existuje více, takže najít krátkodobou alternativu, než web začne zase fungovat, není tak složité.

Zde najdete odkazy na recenze podobně zaměřených služeb, ze kterých si můžete vybrat, která vám bude nejvíce vyhovovat:

SledujFilmy.io
  • Celkové hodnocení
4.2

SledujFilmy.io

SledujFilmy.io je internetová služba, která nabízí online sledování filmů a seriálů zdarma.

Odesílám
Vaše hodnocení - klikněte na hvězdičky pro ohodnocení služby
5 (1 hodnocení)

Podobné

1 komentář

Napsat komentář

Vrátit se nahoru stránky