Streamy

Filmplanet.to nefunguje? Aktuální výpadky a řešení

Nefunguje Filmplanet.to? Podívejte se na hlášení ostatních uživatelů

Filmplanet.to - výpadky služby za posledních 24 hodin
Výpadky
Dnes je a bylo hlášeno výpadků:
0
Výpadky
Včera bylo hlášeno výpadků:
0

Výše můžete vidět nahlášené výpadky online streamovací služby Filmplanet.to, který nabízí online seriály k přehrání zdarma.

Kliknutím na tlačítko nad grafem můžete sami nefunkční službu nahlásit pro dnešní den. Podrobnější informace o tom, proč vám funkce nefunguje, můžete napsat do komentářů vespod této stránky.

Rychlá kontrola dostupnosti Filmplanet.to

Zde si můžete zkontrolovat dostupnost adresy „https://www1.filmplanet.to/ (znak 1 za www je schválně a takto oficiální web vypadá), tedy oficiálního webu Filmplanet.

Jde o jednoduchou kontrolu, která celkem rychle odhalí, jestli nespadl celý web. S tím se pokusím spojit, a pokud se nám to nepodaří během několika sekund (tedy web spadl nebo prostě odpověď trvá déle, než je obvyklé), proběhne kontrola neúspěšně. Pokud se k webu naopak připojit podaří, bude kontrola úspěšná.

Nekontrolujeme ovšem žádné další funkce, jako spouštění videí, kontrolu existence filmu nebo cokoliv jiného.

Pokud vám tedy například nefunguje přehrávání filmu, ale jinak se na webu pohybujete normálně, bude kontrola úspěšná, i když je FilmPlanet v tomto případě vlastně chybový.

V takovém případě chybu nahlaste přímo v kontaktech FilmPlanet a/nebo klikněte na tlačítko na začátku této stránky.

Tímto pomůžete i dalším uživatelům, kteří uvidí, že jde o chybu, se kterou se setkává více lidí, a tedy nejde nutně o chybu na jejich zařízení, a tedy je potřeba na opravu počkat.

Proč nefunguje FilmPlanet.to a možná řešení

FilmPlanet.to je web, který nabízí ke sledování filmy a seriály online (přestože název webu by mohl naznačovat pouze filmy). Je tak očividně v hledáčku studií nebo jiných oficiálních streamovacích kanálů.

Podle české legislativy je ovšem nabízení filmů, seriálů a jiných děl chráněnými autorským zákonem v pořádku, pokud jde pouze o sdílení odkazů na daná videa, tedy jako když někdo vloží třeba video z YouTube na svůj web. Toto video je ve skutečnosti umístěno na serverech YouTube.

Takto se k tomu vyjádřil soud v kauze jiných, ale identicky fungujících webů:

…jednotlivá autorská díla byla umístěna na jiných serverech, přičemž na webové stránky www.sledujemefilmy.cz a www.sledujuserialy.cz byly umisťovány pouze tzv. embedované odkazy na díla zveřejněna a uložena na jiných internetových serverech.

Jde ovšem o český zákon. V zahraničí může vše fungovat jinak, a je tedy potřeba počítat s tím, že na podobné weby může mířit žaloba i ze zahraničí.

Weby jako FilmPlanet a podobné, mohou přestat fungovat z více důvodů, než jiné weby. Někdy jde i o velmi rychlé ukončení služby, jako se ukázalo, když asociace studií vyřadily z provozu weby FreeFilm.to a FreeSerial.to.

Podíváme se na řešení běžných problémů s nefunkčním webem, ale také kdy s nefunkční službou neuděláme vůbec nic, a je prostě potřeba čekat:

Zkontrolujte překlepy a koncovku – správná adresa je filmplanet.to

Služby jako FilmPlanet celkem často mění adresu svých webů. I když je tedy máme uložené v záložkách, tak je někdy potřeba překontrolovat, jestli je adresa stále správná.

V tomto případě je správná adresa filmplanet.to.

Tedy ne .cz, .sk, .com nebo .io. Všechny tyto adresy by byly chybné a zobrazily chybu nebo úplně jiné weby.

Stejně tak zkontrolujte, jestli jste v adrese webu neudělali nějakou chybu. I jediné chybné písmeno by znamenalo, že se vlastně snažíte dostat na jiný web, což by vyústilo v chybu.

FilmPlanet může být blokován bezpečnostním software

Bezpečnostní software jako antivirové programy, webové štíty, firewall a další chrání naše zařízení proti útočníkům. Někdy to ale znamená, že zablokují přístup na web, který hrozbou není.

To se často může stávat právě webům typu FilmPlanet, které nabízejí streamovaný obsah zdarma.

Bohužel často v prohlížeči nevidíme, proč byl web zablokován, ale jen že se na něj prostě nepodíváme. Nejde ale o vypadlý nebo nefunkční web, ale program, který máme na svém zařízení, který tento web odřízne.

Web pak může vypadat nefunkční, ale ve skutečnosti není.

S tímto se obecně mohou setkávat všechny služby podobného zaměření jako Bombuj, FreeFilm a další. Naopak služby jako Netflix, HBO Max a další oficiální se s tímto zabývat nemusí.

Řešením je přidat do výjimek adresu webu, ke kterému se chcete připojit.

Tady najdete návody, jak na to, přímo na oficiálních webech nejpoužívanějších bezpečnostních programů:

Nejste v zahraničí nebo nepoužíváte VPN?

VPN anonymizuje a šifruje naši komunikaci, ale také zdánlivě mění naši polohu klidně i na druhou stranu planety.

Některé weby ovšem mohou blokovat přístupy z různých států. Pokud jste na VPN a Filmplanet.to přestalo fungovat (nebo i jakýkoliv jiný web), možná je na vině právě tato služba, kterou bude potřeba vypnout, nebo jako polohu zvolit Česko.

Na vině mohou být blokátory reklam

Weby typu FilmPlanet a další vydělávají zobrazováním reklamy.

Pokud máte blokátor reklamy, nemají z vás tyto weby nic. To tedy znamená, že mohou všechny uživatele s blokátory reklam blokovat, nebo vyžadovat, aby byl blokátor vypnutý, jinak se nepřehraje video.

Často to funguje tak, že sice samotným webem můžete procházet bez omezení, ale nelze spouštět videa.

O tom, že máte zapnutý blokátor reklamy, vás upozorní samotný web, a typicky pro spuštění čehokoliv je nutné tyto blokátory vypnout a smířit se s reklamou.

FilmPlanet.to má výpadek a je potřeba vyčkat

Někdy weby prostě spadnou. Může jít o přetížení, technickou chybu nebo v případě streamů zdarma také tlaky ze strany studií, které se je mohou aktivně snažit uzavřít skrze například žaloby.

Pokud vidíte, že se s výpadky setkávají i další uživatelé, což zjistíte podle grafu na začátku stránky, případně i naše rychlá kontrola vyjde negativně, je velmi pravděpodobné, že chyba není na vašem zařízení, ale že se FilmPlanet.to potýká s výpadkem.

V tomto případě nemá moc smysl cokoliv zkoušet, protože chyba není u nás, a na zprovoznění je potřeba prostě počkat.

Kde sledovat seriály, když Filmplanet nefunguje

Webů typu FilmPlanet existuje více, takže najít krátkodobou alternativu, než web začne zase fungovat, není tak složité.

Zde najdete odkazy na recenze podobně zaměřených služeb:

Filmplanet
  • Celkové hodnocení
4.5

SvetSerialu.to

Filmplanet je internetová služba, která nabízí online sledování filmů a seriálů zdarma.

Odesílám
Vaše hodnocení - klikněte na hvězdičky pro ohodnocení služby
0 (0 hodnocení)

Podobné

2 komentářů

  1. při sledování seriálu Star Trek, se jeden díl zasekl a nejde spustit a teď, už se nechcou ani stránky otevřít. doufám, že se problém podaří brzy vyřešit. pěkný den

Napsat komentář

Vrátit se nahoru stránky