Streamy

Kukaj.io nefunguje? Aktuální výpadky a řešení

Nefunguje Kukaj.io? Podívejte se na hlášení ostatních uživatelů

Kukaj.io - výpadky služby za posledních 24 hodin
Výpadky
Dnes je a bylo hlášeno výpadků:
0
Výpadky
Včera bylo hlášeno výpadků:
0

Výše můžete vidět nahlášené výpadky online streamovací služby Kukaj.io, který nabízí online filmy a seriály k přehrání zdarma.

Kliknutím na tlačítko nad grafem můžete sami nefunkční službu nahlásit pro dnešní den. Podrobnější informace o tom, proč vám funkce nefunguje, můžete napsat do komentářů vespod této stránky.

Rychlá kontrola dostupnosti Kukaj.io

Zde si můžete zkontrolovat dostupnost adresy „https://kukaj.io/, tedy oficiálních stránek služby.

Během kontroly se pokusíme připojit k webu a počkáme na odpověď. Pokud Kukaj.io odpoví, proběhne kontrola úspěšně. Pokud se vrátí chyba nebo bude připojení trvat moc dlouho, dopadne kontrola neúspěšně.

V praxi si můžete ověřit, jestli je chyba na vašem zařízení, nebo jde o problém, který se děje obecně.

Jde ovšem o velmi jednoduchou kontrolu funkčnosti webu, ale ne jednotlivých funkcí. Pokud vám například nejde přehrát video nebo nefunguje vyhledávání, kontrola v tomto případě pravděpodobně stále proběhne úspěšně, protože web funguje.

V takovém případě prosíme nahlaste nefungující službu nahoře na této stránce, nebo napište do komentářů, o jakou chybu jde, a jestli se s ní nesetkal i někdo jiný.

Proč nefunguje Kukaj.io a možná řešení

Kukaj.io je služba, která je sice u nás legální, ale je asi jasné, že funguje v jisté šedé zóně.

Podle zákona může fungovat jen díky tomu, že videa s chráněnými díly nenabízí ze svého serveru, ale jen vkládá odkazy na videa, která jsou umístěna úplně jinde. Asi jako když někdo vloží (embeduje) video z YouTube na svůj web.

Takto se k tomu vyjádřil soud v kauze jiných, ale identicky fungujících webů:

…jednotlivá autorská díla byla umístěna na jiných serverech, přičemž na webové stránky www.sledujemefilmy.cz a www.sledujuserialy.cz byly umisťovány pouze tzv. embedované odkazy na díla zveřejněna a uložena na jiných internetových serverech.

Jde ale o rozhodnutí našich soudů. V zahraničí mohou zákony fungovat jinak, a tedy se i studia mohou domáhat zavření webu Kukaj.io a dalších, jak se ukázalo, když asociace studií vyřadily z provozu weby FreeFilm.to a FreeSerial.to.

V praxi to znamená, že podobné stránky se potýkají s více důvody, proč nemusejí zrovna fungovat.

Podíváme se na různé situace, možná řešení, ale i kdy je prostě potřeba počkat, až provozovatelé web zase zfunkční.

Zkontrolujte překlepy a koncovku – správná adresa je kukaj.io

Služby jako Kukaj.io celkem často mění adresu svých webů. I když je tedy máme uložené v záložkách, tak je někdy potřeba překontrolovat, jestli je adresa stále správná.

V tomto případě je správná adresa kukaj.io. Není to tak dávno, kdy byl web k nalezení pod adresou kukaj.to. Dnes můžete přijít i na tuto adresu a budete přesměrováni na správnou, ale není nikdy jisté, jestli toto někdy nepřestane fungovat. Je tedy lepší si třeba v záložkách v internetovém prohlížeči upravit adresu na správnou.

Stejně tak nejsou správné koncovky jako .cz, .sk, .com nebo jakékoliv jiné. Všechny tyto adresy by byly chybné a zobrazily chybu nebo úplně jiné weby.

Stejně tak zkontrolujte, jestli jste v adrese webu neudělali nějakou chybu. I jediné chybné písmeno by znamenalo, že se vlastně snažíte dostat na jiný web, což by vyústilo v chybu.

Kukaj může být blokován bezpečnostním software

Bezpečnostní software jako antivirové programy, webové štíty, firewall a další chrání naše zařízení proti útočníkům. Někdy to ale znamená, že zablokují přístup na web, který hrozbou není.

To se často může stávat právě webům typu Kukaj.io, které nabízejí streamovaný obsah zdarma.

Bohužel často v internetovém prohlížeči nevidíme, proč byl web zablokován nebo proč nefunguje, ale jen že se na něj prostě nepodíváme. Nejde ale o vypadlý nebo nefunkční web, ale program, který máme na svém zařízení, který tento web odřízne.

Web pak může vypadat nefunkční, ale ve skutečnosti není.

S tímto se obecně mohou setkávat všechny služby podobného zaměření jako Bombuj, FreeFilm a další. Naopak služby jako Netflix, HBO Max a další oficiální se s tímto zabývat nemusí.

Řešením je přidat do výjimek adresu webu, ke kterému se chcete připojit.

Tady najdete návody, jak na to, přímo na oficiálních webech nejpoužívanějších bezpečnostních programů:

Nejste v zahraničí nebo nepoužíváte VPN?

VPN anonymizuje a šifruje naši komunikaci, ale také zdánlivě mění naši polohu klidně i na druhou stranu planety.

Některé weby ovšem mohou blokovat přístupy z různých států. Pokud jste na VPN a Kukaj.io přestalo fungovat (nebo i jakýkoliv jiný web), možná je na vině právě tato služba, kterou bude potřeba vypnout, nebo jako polohu zvolit Česko.

Na vině mohou být blokátory reklam

Weby typu Kukaj a další vydělávají zobrazováním reklamy.

Pokud máte blokátor reklamy, nemají z vás tyto weby nic. To tedy znamená, že mohou všechny uživatele s blokátory reklam blokovat, nebo vyžadovat, aby byl blokátor vypnutý, jinak se nepřehraje video.

Často to funguje tak, že sice samotným webem můžete procházet bez omezení, ale nelze spouštět videa.

O tom, že máte zapnutý blokátor reklamy, vás upozorní samotný web, a typicky pro spuštění čehokoliv je nutné tyto blokátory vypnout a smířit se s reklamou.

Kukaj.io má výpadek a je potřeba vyčkat

Asi nejčastější chybou je ovšem výpadek webu. Tedy ne chyba na naší straně, ale něco, co musí provozovatelé opravit.

Může jít o přetížení, hackerský útok, ale i zavření webu z důvodu jeho zaměření.

V takovém případě se stačí podívat na graf na začátku článku, kde uvidíte kolik uživatelů se setkává s výpadky také, a ve které hodiny.

Tak či onak je ale potřeba na zprovoznění počkat, protože z naší strany s opravou nic neuděláme. Výpadky obvykle trvaní v řádu hodin, ale při větších technických obtížích může vše trvat i déle.

Zeptat se na podrobnější informace můžete přímo na sociálních profilech Kukaj.io:

Kde sledovat seriály, když Kukaj.io nefunguje

Kukaj.io je jeden z nejlepších svého druhu, takže najít adekvátní náhradu nemusí být zase tak snadné. Tady máte několik webů, které nabízejí filmy a seriály ke sledování zdarma.

Podle recenze a hodnocení si můžete vybrat, který vám bude vyhovovat nejvíce.

Zde najdete odkazy na recenze podobně zaměřených služeb:

Kukaj.io
  • Celkové hodnocení
4.9

Kukaj.io

Kukaj.io je internetová služba, která nabízí online sledování filmů a seriálů zdarma.

Odesílám
Vaše hodnocení - klikněte na hvězdičky pro ohodnocení služby
3.8 (5 hodnocení)

Podobné

Napsat komentář

Vrátit se nahoru stránky