Aplikace

Telegram nefunguje? Aktuální výpadky a řešení

Nefunguje Telegram? Podívejte se na hlášení ostatních uživatelů

Telegram - výpadky služby za posledních 24 hodin
Výpadky
Dnes je a bylo hlášeno výpadků:
0
Výpadky
Včera bylo hlášeno výpadků:
0

V grafu se můžete podívat na nahlášené výpadky a chyby aplikace Telegram. Pokud vám Telegram nefunguje nebo se setkáváte s chybami, kvůli kterým je služba v zásadě nepoužitelná, využijte tlačítko nad grafem a dejte ostatním vědět, že v tom nejsou sami.

Pokud pak máte specifický problém, dejte vědět v komentářích dole na stránce. S problémem mohou pomoci další uživatelé, kteří se s ním třeba také někdy setkali a vědí, co za ním vězí.

Nahlášení nefungujících služeb pomáhá i ostatním uživatelům, kteří vědí, že chyba není v jejich zařízení, a tedy se ani nemusejí pokoušet něco opravit vypnutím jiných aplikací nebo změnou různých nastavení.

Rychlá kontrola dostupnosti telegram.org

Zde si můžete zkontrolovat dostupnost adresy „https://telegram.org/“, tedy oficiálního webu aplikace Telegram.

Kontrola proběhne úspěšně v případě, že se nám po kliknutí na tlačítko podaří během několika sekund spojit s webem, který se načte. V případě, že web vrátí chybu nebo bude spojení trvat moc dlouho, dopadne kontrola neúspěšně.

Upozorňujeme, že kontrolujeme pouze fungování a načtení samotného webu, tedy ne mobilních aplikací, na kterých primárně Telegram funguje. Nekontrolujeme ani další funkce, jako jestli lze odesílat/přijímat zprávy nebo cokoliv dalšího.

Pokud se tedy setkáváte s nějakou chybou na jinak funkčním webu, dejte nám o ní prosím vědět tlačítkem nahoře na této stránce, a podrobnější popis chyby můžete popsat v komentářích níže.

Je také potřeba upozornit, že kontrola samotného webu Telegram.org není vyloženě nejvhodnější způsob, jak zjistit, že něco nefunguje, protože typicky se výpadky týkají nějaké funkce v aplikaci, a ne úplně spadlých stránek nebo nefunkční přihlašovací stránky.

Lepší je tak sledovat nahlášené výpadky a chyby ostatních uživatelů, stejně jako reakce v komentářích, které spíše ukážou, že se chyby staly někde na straně Telegramu, a chyba tedy není na vašem zařízení.

Odkazy ke stažení aplikace Telegram

Telegram funguje v zásadě na všech větších platformách, tedy na PC s Windows nebo Linux, macOS, ale i telefonech a tabletech se systémy Android nebo iOS (iPhone/iPad). Nebo prostě ve webové verzi bez stahování, kdy e potřeba jen aplikaci propojit s již existující instalací pomocí QR kódu.

Všechny odkazy ke stažení najdete přímo na oficiálním webu, nebo zde, kde si jen vyberete, jaké zařízení používáte:

TELEGRAM SI STÁHNETE Z GOOGLE PLAY PRO ANDROID ZDE TELEGRAM SI STÁHNETE Z APP STORE PRO iOS ZDE DALŠÍ VERZE NAJDETE NA OFICIÁLNÍM WEBU ZDE

Jak opravit možné problémy s Telegramem

Telegram nepadá nijak často, ale přeci jen se to sem tam stane. Podíváme se na pár možných důvodů a řešení.

Změny v síti

Některé aplikace mohou přestat fungovat správně, když změníte způsob, jakým se připojujete k internetu (například změna z mobilních data na wi-fi či obráceně, nebo změna jedné wi-fi sítě za jinou).

Telegram s tímto typicky nemá problém a vše funguje dále, ale pokud aplikace přestala fungovat ve chvíli, kdy jste změnili síť, může za tím být právě to.

Snadné řešení spočívá v restartování aplikace.

Aplikace Telegram se zasekla

Zásek některého programu se stává a je to celkem normální. Ideální je aplikaci vypnout a zapnout. Pokud by šlo o zásadnější zásek, bude možná potřeba restartovat celé zařízení.

Nejste v zaměstnání nebo na veřejné wi-fi?

Veřejné nebo wi-fi sítě v zaměstnání, ale také pracovní počítače, mohou blokovat různé aplikace nebo weby. Typicky jde o sociální sítě typu Facebook, Twitter, Instagram, ale může jít samozřejmě i o aplikace typu Snapchat, které fungují primárně ke komunikaci.

Řešení je pak využít vlastní zařízení a vlastní připojení k internetu, typicky třeba vlastní telefon s mobilními daty.

Telegram prostě spadl a je potřeba počkat na opravu

Pokud nic nepomohlo a zvlášť pokud vidíte v grafu nahlášených výpadků na začátku stránky, že se s výpadky setkávají i ostatní uživatelé, pravděpodobně půjde o výpadek přímo na straně Telegramu.

V praxi to tedy znamená, že s tímto problémem nic moc neuděláme a na vyřešení bude potřeba počkat, což může trvat typicky v řádku hodin.

Pro více informací zde uvádíme i odkazy na samotný Telegram a všechny jeho oficiální sociální profily, kde se můžete dozvědět více informací.

Telegram na Twitteru

Tady e můžete podívat na podporu Telegram na oficiálním Twitterovém profilu. Tam se obvykle zveřejňují i známé problémy a výpadky, které jsou tedy v procesu opravy:

Alternativy za Telegram

Telegram je na první pohled sice celkem běžná chatovací aplikace, ale její hlavní doménou je zabezpečení všech konverzací. To je šifrováno takzvaně end-to-end, tedy tak, že si zprávy mohou číst pouze odesílatel a příjemce, nikdo jiný, dokonce ani samotný Telegram. Že je tomu skutečně tak je zajištěno díky open-source kódu, který si může přečíst a zkontrolovat kdokoliv, a tedy si i ověřit, že aplikace funguje tak, jak má.

Na toto šifrování přecházejí i další chatovací aplikace, ovšem ty nejsou open-source, takže je vždy otázka, jestli v nich nejsou nějaká zadní vrátka.

Proto zde vypisujeme hlavně aplikace, které můžete využít jako způsob komunikace, ale nejsou co se čistě zabezpečení a šifrování tak robustní, nebo je potřeba důvěřovat tvůrcům.

Messenger

Messenger je chatovací aplikace spadající pod Facebook. Na mobilech a tabletech funguje jako samostatná aplikace, ve webové verzi je možné využít stránku Messenger.com nebo přímo Facebook.com.

Jde o jednu z nejpoužívanějších appek pro zasílání zpráv, fotek, gifů, videí či zvukových nahrávek.

Pro základní komunikaci tedy stačí více než dostatečně. Potřeba je pouze mít učet u Facebooku.

MESSENGER SI STÁHNETE Z OFICIÁLNÍHO WEBU ZDE

WhatsApp

WhatsApp také patří Facebooku a je to nejpoužívanější chatovací aplikace na světě. Účty fungují na úrovni telefonních čísel, ale lze si i stáhnout aplikaci pro PC a tu propojit s telefonem.

WhatsApp nabízí v zásadě vše, co si lze od chatovací appky přát, ale zaměřena je zejména na komunikaci s jednotlivci nebo menšími skupinami, tedy ne jako komunitní aplikace.

WHATSAPP SI STÁHNETE Z OFICIÁLNÍHO WEBU ZDE

Viber

Viber je další aplikace, kterou můžete využít pro chatování. Spustíte ji na telefonech a tabletech s operačními systémy Android, iOS, telefonech Huawei nebo počítačích s Windows.

VIBER SI STÁHNETE Z OFICIÁLNÍHO WEBU ZDE

Skype

Skype patří společnosti Microsoft a je super pro využití hlasových nebo video hovorů.

Skype si můžete stáhnout do PC i na všechny trochu modernější chytré telefony.

SKYPE SI STÁHNETE Z OFICIÁLNÍHO WEBU ZDE
Telegram
  • Celkové hodnocení
4.8

Telegram

Telegram je bezplatná, multiplatformní služba pro zasílání rychlých zpráv založená na cloudu. Služba poskytuje také end-to-end šifrované videohovory, VoIP, sdílení souborů a několik dalších funkcí.

Odesílám
Vaše hodnocení - klikněte na hvězdičky pro ohodnocení služby
0 (0 hodnocení)

Podobné

Napsat komentář

Vrátit se nahoru stránky